پیدا کردن سایز درست سوتین شیردهی

پیدا کردن سایز درست سوتین شیردهی

شاید به دلیل رشد و تغییرات سینه‌هایتان در دوران بارداری و شیردهی، ندانید چه سوتین یا لباس زیری مناسب شماست. با خواندن این مطلب می‌توانید با روش‌های پیدا کردن یک سوتین با سایز صحیح و نشانه‌های یک سوتین نامناسب آشنا شوید.

نحوۀ انتخاب سایز سوتین شیردهی

اگر هنوز سایز مناسب خود را در لباس زیر پیدا نکرده‌اید، بهتر است اول به صورت حضوری خرید کنید. پس به یک فروشگاه لباس زیر مراجعه کنید و پس از انتخاب یک سوتین حتماً آن را پرو کنید. هنگام پرو کردن نیز موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • سوتین را کاملاً تنگ کنید و بپوشید، یعنی قزن‌های پشت آن در تنگ‌ترین وضعیت قرار دهید تا مطمئن می‌شوید که فضای کافی برای رشد سینه‌ها را دارد.
  • پس از پوشیدن، کاپ سوتین باید صاف باشد و هیچ کشیدگی یا چروکی روی آن ایجاد نشود.
  • وسط سوتین باید دقیقاً روی قفسۀ سینه و بین دو سینۀ شما قرار بگیرد.
  • پشت سوتین باید زیر پره‌های شانۀ شما قرار گیرد.
  • یک سوتینِ اندازه تمام سینه را می‌پوشاند. اگر سینه‌های شما از بالا یا کنار سوتین بیرون آمد، یک سوتین با سایز بزرگ‌تر را امتحان کنید.
  • سعی کنید در اتاق پرو بنشینید و دوباره بایستید. سوتین باید به‌ خوبی از سینه‌های شما نگهداری کند تا هنگام حرکت زیاد تکان نخورد.
  • وقتی در حال خم شدن و نشستن هستید، نباید به سینه‌هایتان فشار وارد شود.
  • دست‌هایتان را بالا ببرید و تکان دهید. اگر با وجود تنظیم و اندازه بودن بندها، سوتین بالا رفت، این اندازه مناسب شما نیست.
  • بندها نباید پس از تنظیم به شانه‌های شما فشار آورد و باعث قرمز شدن پوستتان شود.

راهنمای خرید سوتین شیردهی مادرشو را ببینید.

سایز نامناسب سوتین شیردهی

موارد زیر نشان‌دهندۀ انتخاب یک سوتین نامناسب است:

بندهای سوتین از شانه‌ها می‌افتد

ابتدا سعی کنید طول بندهای سوتین را تنظیم کنید. اگر همچنان بندها شل است شاید نیاز باشد مدل دیگری را امتحان کنید. در بیشتر مواقع طول بند سوتین‌های مختلف هم‌اندازه است. اگر فاصلۀ بین بالای کاپ سوتین و بالاترین نقطۀ شانۀ شما کوتاه‌تر از حد معمول باشد ممکن است بندهای سوتین همیشه برای شما بلند باشد. در این حالت، اگر بقیۀ قسمت‌های سوتین کاملاً اندازۀ شماست، می‌توانید از یک خیاط بخواهید بندها را برای شما کوتاه کند.

سینه‌ها از بالا یا کنار سوتین بیرون می‌آید

اگر پس از تنظیم بند سوتین، هنوز سینه‌هایتان از اطراف کاپ بیرون می‌آید، بهتر است سایز بزرگ‌تر را امتحان کنید. اگر در دوران شیردهی هستید، ممکن است زمانی‌که سینه‌هایتان پر از شیر است سوتین برای شما تنگ باشد و پس از شیردهی احساس راحتی کنید. هنگام خرید دقت داشته باشید که سوتین فضای کافی برای رشد سینه‌هایتان داشته باشد.

سوتین به حد کافی از سینه‌ها نگهداری نمی‌کند

سعی کنید بندها و قزن‌های سوتین را در کوچک‌ترین حالت ممکن قرار دهید. اگر باز هم احساس می‌کنید سینه‌هایتان شل است و سوتین آنها را به اندازۀ کافی محکم نگه نمی‌دارد، یک سایز کوچک‌تر یا مدل دیگر را امتحان کنید.

بندهای سوتین به شانه‌ها فشار می‌آورد

بررسی کنید که بندها به درستی تنظیم شده‌ باشد. اگر نمی‌توانید بندها را به حالتی که در آن راحت هستید تنظیم کنید، مدل دیگری را که از سینه‌های شما نگهداری بهتری داشته باشد و به شانۀ شما فشار نیاورد پیدا کنید.

قسمت پشت سوتین بالا و کشیده‌شده می‌ایستد

قزن پشت سوتین را به گونه‌ای تنظیم کنید که سوتین به‌ راحتی دور قفسۀ سینۀ شما قرار گیرد و در عین حال سینه‌های شما را محکم نگه دارد. اگر در این حالت و با وجود تنظیم بودن بندها باز هم پشت سوتین به بالا کشیده می‌شود بهتر است سوتین بزرگ‌تری را امتحان کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط