۳۲ ماهگی: ورزش کردن

کودک شما در حال اتمام ماه ۳۲ و ورود به ۳۳ ماهگی‌اش است. در این مطلب با بخشی از روزهای ماه ۳۲ زندگی یک کودک آشنا شوید.

ورزش و فعالیت

هوا بارانی باشد یا آفتاب در آسمان بدرخشد، روز خیلی پرمشغله‌ای داشته باشید یا روزی خلوت و کند، در هر صورت کودک نوپای شما با انرژی بی‌پایانی از خواب بیدار می‌شود که باید آن را تخلیه کند. زمان بازی باید شامل بازی‌ها و فعالیت‌هایی باشد که به او کمک می‌کند انرژی‌اش را بسوزاند و مهارت‌های خود مانند حفظ تعادل، گرفتن توپ و کنترل سرعت را تمرین کند. تعدادی بازی‌ و فعالیت فیزیکی سرگرم‌کننده در اینجا آمده است تا بتوانید با انجامشان هر دو کمی ورزش کنید:

دنبال کردن فرمانده: از فرزندتان بخواهید به دنبالتان بیاید و از انواع قدم‌هایی که برمی‌دارید تقلید کند. سریع راه بروید، سپس آهسته، بعد قدم‌های خیلی بلند بردارید، بعد گام‌های خیلی کوچک، مثل یک کانگورو بپرید، مانند دلفین به هوا بپرید و مانند مار، مارپیچی راه بروید. شما می‌توانید بارها به شکل‌های مختلف و شیوهٔ حرکت کردن تمام حیوانات این بازی را تغییر دهید.

گرفتن توپ‌: این یک بازی کلاسیک است که می‌توانید با سطح مهارت فرزندتان تطبیقش دهید. با غلتاندن یک توپ بزرگ روی زمین شروع کنید. با پاهای باز بایستید و توپ را بین خودتان دست به دست کنید. بعد توپ کوچک‌تری را جایگزین کنید. به تدریج فاصلهٔی بین خودتان را افزایش دهید. سپس امتحان کنید که آیا آماده‌ٔ گرفتن توپ بزرگی که از جلوی شکم پرتاب می‌شود هست، یا نه و اول با ایستادن در فاصله‌ای بسیار کم از همدیگر شروع کنید.

کلوپ رقص: سبک‌های مختلف موسیقی را پخش کنید و کودک خردسال خود را تشویق کنید رقصی متناسب با هر آهنگ اختراع کند. تمام رقص‌های او ممکن است یکسان به نظر برسند، اما این هیچ اهمیتی ندارد و خیلی هم زیباست و بازی و فعالیت را هم جذاب‌تر می‌کند.

نکتهٔ والدین: روتین خواب

حتی اگر کودک خردسالی عاشق مراسم ثابت روتین دارید، باز هم گاهی به راحتی ممکن است مراسم روتین قبل از خواب از کنترلتان خارج شود. قاعده‌ٔ سرانگشتی در مورد تشخیص زمان مراسم روتین قبل از خواب کودک این است که، اگر روتین خواب کودک آن‌قدر پیچیده است که مجبورید آن را برای پرستار بچه بنویسید تا فراموش نکند، احتمالاً کمی موارد اضافه‌ دارد. پس لازم است به موارد پایه و اصلی اکتفا کنید. با حمام یا شستن دست و پاها، پوشیدن لباس خواب، خواندن یک داستان شروع و با کار خاصی که کودکتان دوست دارد تمامش کنید. به‌طورکلی، یک برنامهٔ‌ روتین، البته بعد از حمام کردن و جدا کردن زمان حمام، باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد. آخرین کار پایانی یک مراسم خواب هم می‌تواند اینها باشد:

  • گفتن شب‌به‌خیر به برخی از اشیای اتاقش
  • خواندن لالایی مورد علاقه‌اش
  • مرور اتفاقات خوشایند روزانهٔ خود کودک
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط