پادشاه فصل‌ها در خانهٔ ما

با رسیدن پاییز هوا به‌ تدریج سرد می‌شود و اگر تا پیش از این جایی بیرون از خانه با دوستان و آشنایانمان گرد هم می‌آمدیم،‌ اکنون سرمای هوا ما را به مهمانی‌های درون خانه‌ها می‌کشاند. با تغییر دکور فضایی گرم و دلچسب برای خودتان و مهمانانتان درست کنید. امروز برایتان ترفندهایی آماده کرده‌ایم که حس پاییز را در رگ‌های خانهٔ شما به جریان خواهند انداخت.

شمع‌های پاییزی

پاییز که از راه می‌رسد روزها هم کم‌کم کوتاه‌تر می‌شوند و نور کمتری به نقاط تاریک خانه می‌رسد. از شمع و روشنایی‌های جانبی دیگر در دکور سرویس‌های بهداشتی خود استفاده کنید تا محیطی گرم به مهمانانتان هدیه داده باشید. استفاده از شمع خیال‌انگیز و دلپذیر خواهد بود. می‌توانید شمع‌ها را متناسب با فصل در رنگ‌های قرمز، نارنجی و قهوه‌ای انتخاب کنید. استفاده از شمع در قسمت‌های دیگر خانه نیز می‌تواند جذاب باشد.

راه دادن پاییز به خانه

یکی از راه‌هایی که می‌توانید به کمک آن فضای پاییز را به‌ طور کامل به خانهٔ خود انتقال دهید، آوردن طبیعت است. هنگام پیاده‌روی اطرافتان را نگاه کنید. شاخه‌های کوچک افتاده، برگ‌های خشکیده و میوه‌های درخت کاج ذهن شما را به‌ سوی خلاقیت می‌کشاند. مثلاً می‌توانید چند شاخهٔ کوچک را با یک روبان به رنگ نارنجی یا طلایی به هم گره بزنید و دکور خانهٔ خود را با آن زیباتر کنید.

دیوارهای پرنقش و نگار

اگر شما هم امکان رنگ زدن دیوارهای خانه یا عوض کردن کاغذدیواری‌ها را ندارید، می‌توانید جایش را با یک تابلوی نقاشی پر کنید. نقاشی‌های دکوری زیادی هستند که می‌توانید آنها را با چیدمان خانهٔ خود هماهنگ کنید. این نقاشی‌ها می‌توانند طرح‌هایی از طبیعت داشته باشند یا کاملاً انتزاعی باشند، تنها چیزی که اهمیت دارد استفاده از رنگ‌های قرمز و زرد و قهوه‌ای در آنهاست.

حوله‌های رنگی

عوض کردن حوله‌ها یا پردهٔ حمام شاید چندان به چشم نیاید، اما همین تغییرات کوچک می‌تواند حال و هوای خانهٔ شما را پاییزی کند. در انتخاب طرح‌ها انتخاب‌های زیادی در اختیار شماست، زیرا پارچه‌های تک‌رنگ و طرح‌دار در صورتی که رنگ‌های پاییزی داشته باشند به سادگی با خانهٔ شما هماهنگ خواهند شد.

پاییزی کردن پذیرایی

پذیرایی شاید بیشتر از هر قسمت دیگری از خانه توی چشم باشد، اما عوض کردن حال و هوای آن چندان هم سخت نیست. کافی است روکش بالشتک‌ها و کوسن‌های مبلتان را تغییر دهید و آنها را با روکش‌هایی به رنگ‌های پاییزی جایگزین کنید. اگر دوست دارید هزینهٔ بیشتری به این کار اختصاص دهید، عوض کردن پرده‌ها و استفاده از یک قالیچهٔ تیره‌رنگ هم فکر بدی نیست.

سبدی از میوه‌های فصل

تنها کافی است سری به میوه‌‌فروشی نزدیک خانهٔ خود بزنید. سیب‌، گلابی و انواع توت‌ها رنگ‌هایی دارند که خودبه‌خود حس پاییز را به بیننده منتقل می‌کنند. می‌توانید سبد یا ظرفی از این میوه‌ها درست کنید و آشپزخانه یا پذیرایی خود را با آن تزیین کنید. قرار دادن یک ظرف آجیل در کنار این سبد ترکیب زیبایی پدید می‌آورد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط