هفت سال و ۱۰ ماه: آمادگی برای سفر

هفت سال و ۹ ماهگی فرزندتان تمام شده و او حالا یک کودک هفت سال و ۱۰ ماهه است. در این مطلب با بخشی از زندگی یک کودک هفت سال و ۱۰ ماهه آشنا شوید.

آمادگی سفر

اکنون که روزهای پوشک پوشیدن و دو سالگی را پشت سر گذاشته‌اید، آماده‌ٔ عازم شدن به سفر هستید؟ رفتن به سفر با ماشین هم یکی از گزینه‌های خوب برای تجربیات جدید و گذراندن وقت با کودک یا کودکانتان است.

اگر هم دوست دارید به سفرهای طولانی‌تر و دورتر بروید، با بررسی مقصدها و اقامتگاه‌های مناسب خانواده‌ها، سفری خوب ترتیب ببینید. اگرچه مسافرت با یک کودک بزرگ، از بغل کردن یک شیرخوار و آن همه وسایل او راحت‌تر است، اما شما باید مطمئن شوید که همه‌ٔ افراد در این سفر اوقات خوش و بدون استرسی خواهند داشت.

اطلاعات لازم را پرس و جو و جمع‌آوری کنید. برخی وب‌سایت‌های خوب در مورد سفرهای خانوادگی وجود دارد. شما همچنین می‌توانید از مشاوران تورها و آژانس‌ها سؤال کنید و چند کتاب مفید برای برنامه‌ریزی سفر با کودکان پیدا کنید.

نکتهٔ والدین: بازی در مسیر سفر

شاید فکر کنید که مطمئن‌ترین راه برای برقراری صلح و آرامش در ماشین طی سفرها دادن یک موبایل برای بازی به کودک است. این کار ممکن است آرامش شما را بیشتر کند، اما این آرامش همان «هارمونی و سازگاری خانوادگی» نیست!

بخشی از جذابیت و تفریح سفرهای خانوادگی در با هم بودن است. در خوشی و در ناراحتی. بنابراین، میزان استفاده از وسایل الکترونیکی را محدود و جایگزین‌های جذاب دیگر را انجام دهید. به عنوان مثال، بازی‌هایی مانند «بیست سؤالی» یا پیگیری تعداد پلاک‌های استان‌های مختلفی را که پشت ماشین‌ها می‌بینید انجام دهید یا داستان‌های ادامه‌داری بسازید که هر شخص یک جمله از داستان را بگوید. شاید داستان‌ها کمی بی‌مزه و احساساتی از آب دربیایند، اما قطعاً خاطره‌انگیز می‌شوند.

همچنین یادتان باشد که این بازی را پدر یا مادری که پشت فرمان ماشین است انجام ندهد. می‌توانید با عوض کردن نوبتی رانندگی در این بازی شرکت کنید ولی بهتر است حواس راننده را درگیر بازی نکنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط