چگونه از ایجاد تاول‌های ناشی از دوشیدن شیر پیشگیری کنم؟

چگونه از ایجاد تاول‌های ناشی از دوشیدن شیر پیشگیری کنم؟

گاهی اوقات محافظ سینه یعنی قطعه‌ای از پمپ که روی سینه قرار می‌گیرد، ریشهٔ مشکل است، زیرا اندازهٔ آن مناسب نیست. در حین دوشیدن شیر معمولاً نوک سینه‌ها کمی ورم می‌کند و محافظ ممکن است خیلی تنگ باشد و باعث درد نوک سینه شود. اگر از یک محافظ بزرگ‌تر استفاده کنید ممکن است نه تنها درد از بین برود، بلکه می‌توانید شیر بیشتری پمپ کنید.

همچنین شاید شیردوشی که استفاده می‌کنید از نوعی است که طول زمان «مکیدن»، پمپ را با انگشتتان کنترل می‌کنید. گاهی اوقات، مادر که می‌‌خواهد در زمانی کوتاه بیشترین شیر ممکن را از سینه پمپ کند، فشار آن پمپ‌های کوچک را بدون وقفه روشن نگه می‌دارد. این فشار منفی مداوم و بدون تنفس در ساکشن و مکش پمپ می‌تواند باعث ایجاد تاول‌های کوچکی روی نوک سینه شود.

برای رفع این مشکل بد نیست چند راهکار را امتحان کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از یک دستگاه شیردوش با زمان یا سیکل مکش اتوماتیک استفاده کنید، یعنی پمپ سینه را می‌مکد و سپس فشار منفی را به طور اتوماتیک قطع می‌کند. یا اگر پمپی دارید که سیکل خودکار ندارد، اطمینان حاصل کنید که تجمع فشار خیلی زیاد نمی‌شود. مثلاً در ذهنتان یک ریتم ایجاد کنید؛ مکش-دو-سه-چهار-پنج، تنفس-دو-سه، مکش-دو-سه-چهار-پنج، تنفس-دو-سه. مدت زمان تنفس لازم نیست به اندازهٔ مدت مکیدن طولانی باشد. این پمپ‌های کوچک قدرت مکیدن با سرعت یک کودک را که تقریبا ۵۰ چرخهٔ مکیدن، رها کردن و بلعیدن در دقیقه است ندارند.

اگر باز هم روی نوک سینه‌تان از آن تاول‌ها می‌زند یا اگر وقتی سینه‌ها را پمپ می‌کنید درد می‌کنند، در صورت امکان پمپ‌ شیردوش را عوض کنید و برندی را خریداری کنید که تخصص آن ساخت پمپ‌ شیردوشی باشد.

اگر درد نوک سینه‌ها ادامه دارد به پزشکتان یا یک کارشناس شیردهی مراجعه کنید و ببینید علت این مشکل چیست.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید