چطور به کودکتان یاد بدهید در خانهٔ دیگران خوراکی‌های ناسالم نخورد؟

چطور به کودکتان یاد بدهید در خانهٔ دیگران خوراکی‌های ناسالم نخورد؟

این کار می‌تواند کمی مشکل باشد. قوانین و مقررات در خانواده‌های مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین آمادگی همین نوع تضاد و تناقض را در زمینه‌های دیگر مانند نوع اسباب‌بازی‌ها، تماشای تلویزیون و بازی‌های خشونت‌آمیز نیز داشته باشید. اما چطور کودک نوپای خود را از خوردن خوراکی‌های ناسالم در خانه‌ٔ دیگران بازدارید؟

با بزرگ‌تر شدن فرزندتان باید به او کمک کنید که قوانین خانه‌ٔ شما در مورد غذاها و تنقلات سالم را درک کند. استفاده از اصطلاحاتی مانند «غذاهای بزرگ شدن» یا «غذاهای بدوبدو» در مقابل «غذاهای یواش»، یعنی اصطلاحی که برای چیزهایی اختراع کرده‌اید که بیشتر تنقلات بی‌ارزش هستند ممکن است به فرزندتان کمک کند تا مفهوم تغذیه‌ٔ سالم را درک کند.

شما همچنین می‌توانید یک پوستر هرم غذایی ساده را که فهمش برای بچه‌ها ساده باشد جایی نصب کنید تا خودش ببیند قضیه چیست یا به او کمک کنید یک بازی تعاملی آموزشی در مورد غذا خوردن طبق هرم غذایی را انجام دهد. همچنین باید توضیح دهید که والدین مختلف گاهی اوقات قوانین متفاوتی در مورد چیزهای مختلف دارند، به همین دلیل است که غذاهایی که برخی از دوستان او می‌خورند ممکن است کاملاً متفاوت از او باشد.

به عنوان یک قاعده‌‌ٔ کلی، شاید خوردن هله‌هوله یک یا دو بار در هفته در خانه‌ٔ یکی از دوستان یا خانهٔ مادربزرگ ایرادی نداشته باشد، اما وقتی خوردن آنها تبدیل به عادتی تقریباً هر روزه می‌شود، وقت آن است که اقدام کنید! شما می‌توانید در مورد اهمیت مصرف غذاهای سالم برای رشد ذهن، بدن و دندان‌ها به دوستتان یا مادربزرگ توضیح بدهید و در ادامه خواسته‌های خود را به آنها بگویید.

به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات شما باید بسیار قاطع باشید. نوشتن فهرست چیزهایی که می‌خواهید فرزندتان بخورد و چیزهایی که نمی‌خواهید بخورد، می‌تواند مفید باشد و جایی برای تفسیر باقی نمی‌گذارد. این کار مخصوصاْ در صورتی که آن شخص دیگر به اندازهٔ شما اطلاعات تغذیه‌ای ندارد، مهم است.

اگر انواع شیرینی‌ و هله‌هوله در مهدکودک یا توسط پرستار بچه به فرزندتان داده می‌شود، باید در مورد قوانین خود صریح باشید یا شاید باید گزینهٔ دیگری برای مراقبت از کودکتان پیدا کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید