علائم کشیدگی رباط و کشیدگی ماهیچه‌ای در کودکان چیست؟

علائم کشیدگی رباط و کشیدگی ماهیچه‌ای در کودکان چیست؟

هر دو ایجاد درد می‌کنند. کشیدگی رباط یا کشیدگی ماهیچه‌ای شدید بیشتر احتمال ایجاد درد فوری و تیزی خواهد داشت. یک کشیدگی ماهیچه‌ای خفیف ممکن است تا چند ساعت پس از آسیب دیدگی درد نداشته باشد. هم کشیدگی رباط و هم کشیدگی ماهیچه‌ای در صورت پارگی رگ‌های خونی، می‌توانند باعث کبودی شوند. احتمال بروز ورم در کشیدگی رباط بیشتر از کشیدگی ماهیچه‌ای است، اما کشیدگی ماهیچه‌ای شدید نیز می‌تواند باعث تورم شود. فرزند شما ممکن است نتواند وزن بدنش را روی آن بخش کشیده شده قرار دهد یا از آن استفاده کند. ممکن است در ناحیه‌ٔ آسیب‌دیده احساس گرمی یا قرمزی وجود داشته باشد. کشیدگی رباط و کشیدگی ماهیچه‌ای با توجه به شدت آسیب‌دیدگی در سه درجه تقسیم‌بندی می‌شوند.

کشیدگی رباط به شرح زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

درجه یک: کشیدگی خفیف که در آن رباط بیش از حد کشیده می‌شود. احتمالاً درد و کبودی جزئی با حساسیت به لمس وجود دارد اما مشکل زیادی در استفاده از آن قسمت بدن وجود ندارد.

درجه دو: شامل مقداری پارگی رباط است که منجر به درد متوسط می‌شود.

درجه سه: رباط کاملاً پاره می‌شود و منجر به درد شدید، ورم، کبودی و ناتوانی در استفاده از ناحیه‌ٔ آسیب‌دیده خواهد شد. اگر کشیدگی شدید باشد، ممکن است در حین پاره شدن رباط،‌ صدای ترق یا صدایی شبیه پاره شدن بشنوید.

کشیدگی‌های ماهیچه‌ای به شکل زیر طبقه‌بندی می‌شود:

درجه یک: کشیدگی خفیفی که در آن برخی از فیبرهای عضلانی آسیب دیده است.

درجه دو: کشیدگی متوسط با آسیب عضلانی وسیع‌تر است.

درجه سه: بدترین نوع و با پارگی کامل عضله است. بهبود این نوع کشیدگی ماهچیه‌ای می‌تواند ماه‌ها طول بکشد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید