آیا شیردهی در صورت داشتن عفونت بی‌خطر است؟

آیا شیردهی در صورت داشتن عفونت بی‌خطر است؟

با وجود بیشتر عفونت‌های معمول مثلاً سرماخوردگی یا آنفلوانزای معده، شیردهی خطری ندارد اما برخی توضیحات هست که لازم است در مورد عفونت‌های مختلف به یاد داشته باشید که در زیر به آنها پرداخته‌ایم.

در واقع، شیردهی در چنین مواقعی می‌تواند برای کودکتان مفید هم باشد. شما با شیردهی آنتی‌بادی‌های آن بیماری را به کودکتان انتقال می‌دهید که در صورت ابتلای او به همان بیماری، کمک می‌کنند زودتر خوب شود. دیگر عفونت‌های شایع که هیچ مشکلی برای شیردهی ایجاد نمی‌کنند شامل عفونت‌های مجاری ادراری، عفونت‌های کوچک پوستی بدن که روی سینه نیستند و عفونت‌های دهان مثل پوسیدگی دندان است. اگر برای درمان عفونت به آنتی‌بیوتیک نیاز دارید، از پزشکتان بخواهید آنتی‌بیوتیکی تجویز کند که برای زنان شیرده بی‌خطر است، هرچند بیشتر آنتی‌بیوتیک‌ها برای زنان شیرده بی‌خطر هستند.

اما اگر یک عفونت جدی مثل آبله‌مرغان، آنفلوانزای H1N1، سل یا عفونت هرپس یا همان تبخال روی سینه بگیرید، هرچند ممکن است باز هم قادر به شیردهی باشید اما باید مشخصاً با پزشکتان یا یک متخصص اطفال صحبت کنید که آیا این کار برای شما و کودک هر دو ایمن است یا خیر و به شکل کامل تحت نظر او باشید و طبق دستورالعمل‌های او به کودکتان شیر بدهید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید