آیا رابطۀ جنسی زیاد می‌تواند شانس باردار شدن را کم کند؟

آیا رابطۀ جنسی زیاد می‌تواند شانس باردار شدن را کم کند؟

خیر، اگرچه بسیاری از زوج‌ها فکر می‌کنند که باید منی مرد را برای زمان دقیق تخمک‌گذاری نگه دارند اما این باور حقیقت ندارد. در واقع، بسیاری از زوج‌ها آن‌قدر در مورد همزمانی رابطۀ جنسی با تخمک‌گذاری وسواس پیدا می‌کنند که عملاً احتمال بارداری را کاهش می‌دهند. یادتان باشد که نگرانی و استرس برای زمان‌بندی رابطۀ جنسی می‌تواند چرخۀ تخمک‌گذاری شما را به هم بریزد.

این موضوع که برای بارداری شما باید کمتر رابطۀ جنسی داشته باشید یک باور غلط است. تمام شواهد نشان می‌دهند که هرچه بیشتر رابطۀ جنسی داشته باشید، احتمال بالاتری برای بارداری دارید، حتی اگر در طول روز چند بار رابطۀ جنسی داشته باشید. در واقع، برقراری رابطۀ جنسی اغلب تضمین می‌کند که اسپرم موجود در منی مرد تا جای ممکن سالم است. ذخیره کردن اسپرم می‌تواند تحرک آن را کاهش دهد،‌ پس وسوسه نشوید که رابطه جنسی را تا زمان تخمک‌گذاری به تأخیر بیندازید و اگر قصد بارداری دارید، بیشتر از هفت روز متوالی از رابطۀ جنسی امتناع نکنید.

گرچه صحت دارد که تراکم اسپرم در هر انزال با ارگاسم‌های متعدد کاهش می‌یابد، ولی از آنجا که اسپرم می‌تواند سه تا پنج روز درون بدن یک زن زنده بماند، بنابراین آنچه واقعاً اهمیت دارد این است که در زمان تخمک‌گذاری، مقداری اسپرم در لوله‌های رحم خانم‌ها وجود داشته باشد. پس این به معنای آن نیست که شما باید در هنگام تلاش برای بارداری هر روز رابطۀ جنسی داشته باشید، بلکه دو یا سه بار در هفته کافی است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید