آلرژی به اسپرم چیست و چگونه می‌توان آن را تشخیص داد؟

آلرژی به اسپرم چیست و چگونه می‌توان آن را تشخیص داد؟

آلرژی داشتن به اسپرم که حساسیت شدید پلاسمایی به منی انسان هم نامیده می‌شود، بسیار نادر است. آلرژی اسپرم واقعی مختص یک شریک جنسی خاص نیست و خانم‌هایی که به مایع منی همسرشان حساسیت دارند، معمولاً همین مشکل را با منی تمام مردان دیگر هم خواهند داشت.

اگر شما پس از رابطه جنسی دچار حساسیت پوستی یا خارش می‌شوید، احتمالاً اینها می‌تواند علائم یک عفونت واژنی، واکنش به یک عامل حساسیت‌زای دیگر یا کلاً یک آلرژی دیگر باشند و بسیار بعید است که ناشی از آلرژی به اسپرم باشد. با این حال، علائم رایج این مشکل، خارش، سوزش یا ورم ظرف چند دقیقه تا یک ساعت پس از تماس با منی است. دیگر علائم نیز می‌تواند شامل شامل کهیر، سرگیجه یا مشکل در تنفس باشد.

اگر فکر می‌کنید ممکن است این آلرژی را داشته باشید، اول از همه با پزشکتان صحبت کنید. شاید مصرف آنتی‌هیستامین‌ها و استفاده از کاندوم بتواند به رفع مشکل کمک کند و متخصصان آلرژی هم ممکن است بتوانند با استفاده از یک فرایند حساسیت‌زدایی این علائم را کاهش دهند.

اما اگر قصد بارداری دارید، بدانید که آلرژی به اسپرم باعث ناباروری نمی‌شود اما علائم آن می‌تواند فرایند باردار شدن را مشکل کند. اگر شما علائم شدید و غیر قابل تحملی دارید، برای باردار شدن می‌توانید با مشورت و تأیید پزشکتان دنبال راه‌حل باشید و شاید او توصیه کند که گزینه‌های موجود کمک باروری را انتخاب کنید.

در مورد بیماری‌های آمیزشی بدانید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید