آیا یک نخ سیگار در روز هم برای جنین خطر دارد؟

آیا یک نخ سیگار در روز هم برای جنین خطر دارد؟

یک سیگار در روز خیلی هم زیاد است! هر سیگاری که می‌کشید عروق خونی در بند ناف را تنگ می‌کند و اکسیژن دریافتی جنین را کاهش می‌دهد. تنها یک یا دو سیگار در روز می‌تواند ریسک زایمان زودرس، مرده‌زایی، وزن پایین هنگام تولد و دیگر مشکلات را افزایش دهد و پژوهش‌ها حاکی از آن است که حتی سیگار کشیدن کم در طول بارداری می‌تواند احتمال سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را برای کودکتان بالا ببرد.

بدن شما به اولین سیگارهایی که در روز می‌کشید واکنش قوی‌تری نشان می‌دهد و کم کردن آن به یک یا دو سیگار در روز احتمالاً سودی برای شما یا جنین نخواهد داشت. در این حالت، حتی بدون این‌که خودتان بدانید، به هر سیگار پک‌های بیشتر و عمیق‌تری می‌زنید و در نتیجه به بدنتان همان دز معمول نیکویتن را به همراه قطران و دیگر مواد سمی می‌رسانید. شما برای محافظت از سلامت کودکتان تنها یک گزینه دارید: ترک کامل سیگار!

درصورتی‌که شما در حال حاضر تعداد زیادی سیگار می‌کشید، اگر سیگارتان را به تنها چند نخ در روز کم کنید قطعاً پیشرفت داشته‌اید. به یک یا دو سیگار هر قدر که هم عمیق پک بزنید، هرگز به اندازهٔ یک پاکت کامل خطرناک نخواهد بود. اما کم کردن سیگار را هدف نهایی‌تان قرار ندهید. در عوض، به دنبال آن باشید که هرچه زودتر سیگار را کاملاً ترک کنید. اگر هوس‌های سیگار کشیدن برای شما غیرقابل مقاومت هستند از پزشکتان کمک بخواهید.

در مورد مضرات دخانیات در بارداری بدانید.

 

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید