آیا استفاده از ناخن اکریلیک در بارداری بی‌خطر است؟

آیا استفاده از ناخن اکریلیک در بارداری بی‌خطر است؟

اگر چند ملاحظهٔ احتیاطی را رعایت کنید گذاشتن ناخن اکریلیک روی ناخن‌های طبیعی در طول بارداری بی‌خطر است. ریسک اصلی برای استفاده از ناخن اکریلیک و دیگر محصولات سالن‌های زیبایی ناشی از قرارگیری در معرض گازها و بخارات مواد حلال است. سالن‌های زیبایی از مواد شیمیای کاملاً قوی‌ای استفاده می‌کنند و شما نمی‌خواهید تماس زیادی با این محصولات داشته باشید. ملاحظات کلیدی این است که چند وقت یک بار در معرض این مواد قرار می‌گیرید و فضایی که در آن هستید تهویهٔ خوبی دارد یا نه.

در سالن زیبایی به این‌که چه احساسی دارید، توجه کنید. وقتی باردار هستید، حساسیت بیشتری به گازها و بخارات دارید. طبیعت به این شیوه به شما یادآوری می‌کند که مراقب باشید. اگر احساس تهوع پیدا کردید، علامت آن است که به هوای تازه نیاز دارید.

همچنین در طول بارداری پوست ساده‌تر تحریک می‌شود. بنابراین، برخی محصولات ممکن است بیشتر از قبل باعث قرمزی یا حساسیت پوست شوند. این نمی‌تواند ریسکی برای کودکی که در شکم دارید باشد اما برای راحتی خود شاید بخواهید از محصولات تحریک‌کننده اجتناب کنید و از محصولات ملایم‌تری استفاده کنید.

خلاصهٔ موضوع: اگر از محصولات زیبایی ناخن، گهگاهی و در فضایی با تهویهٔ مناسب استفاده می‌کنید، هیچ ریسکی برای آن شناخته نشده است. چه این محصولات را در خانه استفاده کنید یا به سالن زیبایی بروید، احتمالاً قرارگیری شما در معرض آنها به اندازه‌ای نیست که بتواند مشکلی ایجاد کند.

از سوی دیگر، اگر در یک سالن زیبایی کار می‌کنید، چه کار شما کاشت ناخن باشد یا کارهای دیگر، قرارگیری در معرض مواد شیمایی ممکن است ریسک‌های تولیدمثلی داشته باشد. تعداد کمی از پژوهش‌ها افزایش ریسک سقط جنین برای کارکنان سالن‌های زیبایی را نشان داده‌اند. پژوهش‌های دیگر چنین ریسکی نیافته‌اند. بنابراین ما مطمئن نیستیم که ریسک آن چقدر جدی است یا این‌که ریسک موجود ناشی از کار روی موست یا کار روی ناخن‌.

قرارگیری طولانی‌مدت در معرض گازهای مواد حلال همچنین ممکن است اندکی افزایش ریسک نقص‌های مادرزادی برای کودک شما داشته باشید. باز هم، این ریسک برای کارکنان آرایشگاه‌هاست که با این مواد مواجههٔ روزانه دارند نه برای زنانی که در طول بارداری خود چند بار به سالن‌های زیبایی می‌روند. 

در مورد آرایش ناخن در بارداری بدانید.

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید