نکاتی مهم در مورد تهیهٔ میان‌وعده‌های جذاب برای کودکان بدغذا

نکاتی مهم در مورد تهیهٔ میان‌وعده‌های جذاب برای کودکان بدغذا

از آنجا که بیشتر کودکان نوپا ممکن است در طول وعده‌های غذایی ایرادگیر و بدقلق باشند، خوردن میان‌وعده‌های مناسب در طول روز کمک می‌کند تا مطمئن شوید که او مواد مغذی لازم را دریافت می‌کند. دادن غذای سالم به بچه‌ها برای شما مهم است و خوشمزه بودن غذا برای کودکتان مهم است. مسئله این است که راه‌هایی برای تحقق همزمان هر دو ویژگی پیدا کنید. بهترین راه برای رسیدن به چنین هدفی این است که غذا را جالب و جذاب کنید، چون کودکان نوپا عاشق شکل‌های بامزه، رنگ‌های روشن و شاد و ظروف جالب هستند، پس چرا همه‌ٔ آنها را در میان‌وعده‌های کوتاه و خلاصه استفاده نکیند؟ در این مطلب با سه روش برای سالم‌سازی و جذاب کردن زمان میان‌وعده که انجام آنها زمان زیادی نمی‌برد، اما تفاوت خیلی زیادی ایجاد می‌کند آشنا شوید.

از قالب کاپ‌کیک استفاده کنید

این ترفند بسیار مؤثر است. برای جذاب‌تر شدن میان‌وعده از قالب مینی کاپ‌کیک به شکل قلب استفاده کنید و هر قلب را با یک غذای متفاوت پر کنید تا وقتی کودک آماده‌ٔ خوردن میان‌وعده است، بتواند چیزی را که دوست دارد انتخاب کند. سپس، با خالی شدن قالب‌ها، می‌توانید چیزهایی را که او واقعاً می‌خورد، ارزیابی کنید. آماده کردن این شکل میان‌وعده با قالب در صبح و استفاده در کل طول روز کار شما را بسیار آسان خواهد کرد.

در فاصلهٔ بین خوردن میان‌وعده‌ها روی آن را با سلفون بپوشانید و در یخچال بگذارید. همچنین می‌توانید از قالب کاپ‌کیک که بزرگ‌تر است برای وعده‌های غذایی استفاده کنید، به خصوص اگر تلاش می‌کنید بچه‌ٔ بدغذایی را ترغیب کنید تا کمی بیشتر بخورد یا چیز جدیدی را امتحان کند. شکل ارائهٔ غذا به کودک می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

نتیجهٔ قالب‌های برش خمیر شیرینی و خلال دندان را ببینید

راه دوم این است که برای تهیهٔ میان‌وعده‌های غیرقابل مقاومت، از قالب‌های برش شیرینی و خلال دندان استفاده کنید. برای خود ما هم پیش آمده است که فکر کنیم وقتی خوراکی‌ای به شکل قلب باشد مزه‌ٔ بهتری دارد، درست است؟

پس با استفاده از قالب‌های کوچک برش خمیر شیرینی به شکل ستاره، قلب، گل و ماه، مثلاً پنیر مورد علاقه‌ٔ فرزندتان را به شکل‌های جالب برش دهید و تکه‌های میوه‌ه‌ را شبیه به سیخ کشیدن کباب خلال دندان بزنید. سپس آنها را با هم سرو کنید و ببینید که با چه سرعتی از بشقاب ناپدید می‌شوند. به احتمال خیلی زیاد، کودک شما کباب خلالی توت‌فرنگی را بیشتر از خوردن یک توت‌فرنگی ساده در یک بشقاب بی‌روح دوست دارد و این ترفند با هر میوه‌ای به شکل جالبی جواب می‌دهد.

میان‌وعده‌های منجمد را امتحان کنید

بچه‌ها عاشق این مورد هستند و درست کردن آن خیلی راحت است. کافی است که پوره‌‌ یا آبِ میوه‌ها و سبزیجات مختلف را داخل قالب مینی کاپ‌کیک یا قالب‌های یخ به شکل‌های مختلف بریزید و در فریزر بگذارید و بعد از چند ساعت آلاسکاهای میوه‌ای خوشمزه‌ای داشته باشید. آنها همیشه جذابند، اما به خصوص در تابستان بسیار برای کودکان دوست‌داشنی هستند. گاهی هم از لیوان کاغذی یک‌بارمصرف استفاده کنید، آن را تا نصفه پر کنید و یک چوب بستنی هم داخلشان بگذارید تا بچه‌ها را غافلگیر کنید.

میان‌وعده‌ها را کمی طراحی کنید

غذاها را به شکل حیوانات، شخصیت‌های کارتونی یا حشراتی که کودکتان دوست دارد درآورید. جوجه ساختن با سفیدهٔ تخم‌مرغ، شکل یک خورشید خندان با هویج و آلوزرد، زنبور، جوجه‌تیغی، روباه، شیر، پروانه، فیل و تمام حیوانات، حشرات و اشیای مختلف را با رعایت بهداشت دست‌ها در ظرف بشقاب کودکتان بگنجانید تا زمان خوردن غذا را جذاب و شادتر کنید.

بنابراین، اگر کودک نوپایی دارید که هنگام صرف وعده‌های غذایی فقط چند لقمه غذا می‌خورد، زود دلسرد نشوید و به دنبال راه‌های عجیبی که طب‌های غیرعلمی مختلف مطرح می‌کنند نروید، بلکه چند مورد از این ترفندها را امتحان کنید و احتمالاً کودکتان غذاهای سالمی را که آماده کرده‌اید به سرعت و با رضایت می‌خورد و نگرانی شما هم کم خواهد شد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط