اهمیت مجوز یا پروانهٔ فعالیت مهدکودک‌

اهمیت مجوز یا پروانهٔ فعالیت مهدکودک‌

آیا مهدکودک‌ها حتماً باید مجوز داشته باشند؟ پاسخ به این سؤال صددرصد مثبت است. داشتن مجوز اولین نشانهٔ اعتبار رسمی یک مهدکودک است، هرچند کافی نیست و لازم است شما تحقیقات کاملی داشته باشید و سؤالات زیادی برای پیدا کردن یک مهد خوب از دیگران بپرسید و تحقیقاتتان را کامل کنید تا کمتر نگران باشید. در این مطلب می‌توانید با لزوم داشتن مجوز برای یک مهدکودک و چند نکتهٔ مورد توجه هنگام دیدن مجوز مهدکودک آشنا شوید.

لزوم داشتن مجوز مهدکودک

یک مجوز مهدکودک نشان می‌دهد که آن مهد، حداقل استانداردهای مربوط به سلامت، ایمنی و آموزش مربیان را که توسط دولت تعیین شده است دارد. اینکه این استانداردهای حداقل چه مواردی هستند در هر کشوری می‌تواند متفاوت باشد و استاندارد یا الزامی کلی در این مورد وجود ندارد. برخی کشورها فقط می‌خواهند مهدکودک‌ها الزامات حداقل را داشته باشند، درحالی‌که برخی دیگر برای مجوز دادن استانداردهای بالایی تعیین می‌کنند. در ایران مجوز اعتبار یک مهدکودک توسط سازمان بهزیستی تعیین و ارزیابی می‌شود.

نکات مورد توجه هنگام دیدن مجوز مهدکودک

در هر صورتی که باشد، لازم است شما از مدیر مهد درخواست کنید که مجوز مهدکودک مورد نظرتان را از نزدیک ببینید تا اطمینان حاصل کنید که حداقل اعتبار لازم را دارد. همچنین اگر به دنبال یک مهدکودک باکیفیت و خیلی خوب هستید، گواهینامه‌ها و تأییدیه‌ها موارد بهتری هستند، پس شاید بد نباشد به دنبال مهدکودک‌هایی بگردید که گواهینامه و تأییدیه‌های ارزیابی خدمات و نظارت مهدکودک را از طرف سازمان‌هایی مثل بهزیستی دارا هستند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط