چطور بفهمید که چه زمانی باید پول توجیبی فرزندتان را افزایش دهید؟

چطور بفهمید که چه زمانی باید پول توجیبی فرزندتان را افزایش دهید؟

بسیاری از والدین دوست دارند از فرمولی استفاده کنند که حدس و تخمین و چانه‌زنی بی‌پایان بچه‌ها را از فرایند تعیین پول توجیبی حذف می‌کند. شما می‌توانید پول توجیبی فرزند خود را معادل نصف سنش تعیین کنید. بنا بر این اصل، یک کودک شش ساله ۳۰ هزار تومان در هفته، کودک هفت ساله ۳۵ و کودک هشت ساله تا ۴۰ هزار تومان در هفته دریافت می‌کند. به این ترتیب، افزایش‌ها به صورت خودکار انجام می‌شود.

اما برخی از والدین ترجیح می‌دهند رویکرد شخصی‌تری را در پیش بگیرند و این مبالغ را با توجه به قیمت‌ چیزها در منطقه‌ی آنها، نیازهای فرزندشان در هر سنی و هزینه‌هایی که این پول توجیبی‌ باید پوشش دهد، بیشتر یا کمتر کنند. اگر تصمیم به انجام این کار دارید، یک روز در سال را برای بررسی پول توجیبی کودک خود انتخاب کنید. این روز می‌تواند در نزدیکی تولدش یا شروع سال نو باشد. آن را در تقویم خود علامت بزنید تا فراموش نکنید.

اگر فرزندتان پولی بیشتر از پول توجیبی‌اش می‌خواهد، هر بار که درخواست کرد پول اضافی را تحویلش ندهید. شما می‌توانید گزینه‌ٔ دیگری به او بدهید. فقط عادت نکنید که به فرزندتان برای انجام وظایف معمولش، مانند مرتب کردن اتاق خود و برداشتن کوله‌پشتی و کفش‌هایش یا انجام کارهای خانه دستمزد بدهید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید