چرا افزایش وزن کم در طول بارداری یک مشکل تلقی می‌شود؟

چرا افزایش وزن کم در طول بارداری یک مشکل تلقی می‌شود؟

اگر غذای کافی نخورید یا بیش از حد ورزش کنید، ممکن است مواد مغذی کافی برای کودکی که در شکم دارید فراهم نکنید. این می‌تواند به داشتن یک نوزاد کوچک‌تر منجر شود.

گاهی اوقات وزن‌گیری کم زنان باردار به علت تهوع و استفراغی است که در اویل بارداری تجربه می‌کنند و در آن زمان وزن مناسبی اضافه نمی‌کنند. در این صورت، آب‌رسانی کافی به بدن از بستری شدن در بیمارستان پیشگیری و از سلامت شما محافظت می‌کند و در موارد بسیار نادر که تهوع و استفراغ زنان باردار خیلی خیلی شدید است، نیاز به بستری شدن و تغذیهٔ وریدی یا همان سرم پیدا می‌کنند.

نوزادانی که با وزن خیلی کمی به دنیا می‌آیند، گاهی اوقات نمی‌توانند زایمان را به خوبی تحمل کنند و اغلب در بخش مراقبت‌های ویژهٔ نوزادان مشکلات بیشتری دارند. به علاوه، ‌برخی پژوهش‌ها وزن پایین در هنگام تولد را به ریسک بالاتر برای چاقی مفرط، فشار خون بالا و کلسترول بالا در بزرگسالی ارتباط داده‌اند.

اگرچه پزشکان به درستی نمی‌دانند که اضافه وزن خیلی کم در طول باداری علت مستقیم این مشکلات است یا خیر، اما زنان بادار باید مقدار مناسب از مواد مغذی را برای جنین در حال رشد فراهم کنند. اگر پزشک در مورد تغذیهٔ یک خانم باردار نگران باشد، ممکن است او را به یک مشاور تغذیه یا حتی متخصص سلامت روانی ارجاع دهد و به ویژه اهمیت زیادی دارد که پزشک متوجه شود که آیا او اختلال خوردن دارد یا خیر، زیرا این اختلال می‌تواند به سلامت او و جنین آسیب بزند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید