من نمی‌توانم گریه‌های مداوم نوزادم را تحمل کنم، چه کار باید بکنم؟

من نمی‌توانم گریه‌های مداوم نوزادم را تحمل کنم، چه کار باید بکنم؟

اگر کودک تغذیه شده، آروغش گرفته شده و پوشکش عوض شده است و مطمئن هستید که بیمار هم نیست و پزشک هم تأیید کرده است که هیچ مشکلی ندارد ولی بیش از حد گریه می‌کند و در آغوشتان هم آرام نمی‌گیرد، ایرادی ندارد که بگذارید کمی گریه کند تا شما فرصت آرام شدن داشته باشید.

اگر به استراحت طولانی‌تری نیاز دارید با یکی از اقوام یا یک دوست تماس بگیرید و خواهش کنید که بیاید و مدتی مراقب بچه باشد. از همسر، اقوام یا دوستان و هر کسی که بتوانید وقتی گریه‌ها خیلی زیاد می‌شود به او رجوع کنید بخواهید که بخشی از شبکهٔ پشتیبانی شما باشند. به این ترتیب، اگر تحت فشار قرار گرفتید، افراد مختلفی هستند که می‌توانید برای کمک با آنها تماس بگیرید.

گاهی، تنها صحبت کردن با یک نفر دربارهٔ این که چقدر مضطرب و تحت فشار هستید می‌تواند حال شما را کمی خوب کند. در مواقع دیگر، ممکن است لازم باشد که مدت کوتاهی از کودکتان فاصله بگیرید، مثلاً او را نزد پدرش یا یک مراقب کاملاً مطمئن بگذارید حتی یک پیاده‌روی یا رانندگی ۲۰ دقیقه‌ای در اطراف خانه داشته باشید تا حالتان را کمی تغییر دهد.

اما اگر با اینکه احساس می‌کنید دیگر نمی‌توانید تحمل کنید و هیچ کس هم نیست که بیاید و به شما کمک کند، بهتر است با یک مشاور صحبت کنید. هرچه هم که احساس اضطراب و فشار می‌کنید، بدانید که شما هنوز والد خوبی هستید. وقتی کودک به تلاش‌های شما برای تسکین او پاسخ نمی‌دهد به سادگی ممکن است احساس کنید که او شما را رد می‌کند، اما سعی کنید به خودتان نگیرید.

همه‌ٔ والدین گاهی در تسکین و تسلی کودکانشان مشکل دارند ولی تا وقتی کودکتان سالم و در حال رشد است، خیالتان آسوده باشد که این روزها هم می‌گذرد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید