بهترین راه برای بازگشت میل جنسی بعد از زایمان چیست؟

بهترین راه برای بازگشت میل جنسی بعد از زایمان چیست؟

اولین قدم این است که بدانیم صمیمیت جنسی باید یک اولویت باشد. چیزی که واقعاً لازم است آن را در فهرست کارهایی که می‌توانید انجام دهید بنویسد. شما و همسرتان می‌توانید زمان‌های خاصی را برای صمیمت و رابطهٔ جنسی کنار بگذارید و مطمئن شوید که در طول این زمان چیزی حواستان را پرت نمی‌کند. کامپیوتر و تلویزیون باید خاموش شوند و موبایل‌ها دور از این فضای امنتان باشند.

پدران زیادی ممکن است فکر کنند که در این زمان یا خیلی وقت‌های دیگر به همسرشان کشش و تمایل جنسی دارند اما همسرانشان معتقد باشند که کودکشان لباس آنها را کثیف کرده، نامرتب هستند یا چند ماه است که وزن کم نمی‌کنند و احساس جذابیت ندارند و اینجاست که یک قطع ارتباط بزرگ به وجود می‌آید.

تازه‌مادران نیاز دارند اقداماتی را برای بازیابی اعتماد به نفس و تمایل جنسی خود انجام دهند. به عنوان مثال، لباس زیر نو بپوشید، لباس‌های جدید بخرید، با شور و انرژی پیاده‌روی‌ کنید. از خودتان بپرسید چه کاری لازم است تا احساس جذابیت بیشتری کنید؟ اما پدرها نیز باید نقش خود را بدانند. بسیاری از مادران مجبورند مراقب بچه و مسئول انجام تمام کارها و وظایف خانه و کودک شوند. اگر زنی هزار کار برای انجام دادن داشته باشد، طبعاً ذهنش مشغول و خودش خسته و فرسوده می‌شود و دیگر برای روابط جنسی وقت و توان کافی ندارد، پس توصیه می‌شود که پدران بخشی از کارهای درون خانه را انجام دهند. شما حتی می‌توانید ‌این کارها را بخشی از رابطهٔ احساسی قبل از نزدیکی جنسی به حساب بیاورید. اگر یک پدر واقعاً در کارها مشارکت کند، یک مادر هم می‌تواند شب‌ها وقت آزاد داشته باشد تا بتوانید با هم صمیمی‌تر باشید.

به یاد داشته باشید که این رابطهٔ جنسی است که رابطهٔ جنسی می‌آورد. رابطهٔ جنسی سطح طبیعی تستوسترون آزاد شما را بالا می‌برد و کمک می‌کند که به روال طبیعی بازگردید. اغلب، تازه‌مادران می‌گویند برای رابطهٔ جنسی خیلی خسته هستند و هنگامی که وقت آزادی دارند می‌خواهند کمی بخوابند. اما وقتی رابطهٔ جنسی را دارند،‌ احساس شادابی می‌کنند و متعجب می‌شوند که چرا این کار را بیشتر انجام نمی‌دهند.

غیر از این موارد، طبیعی است که شیردهی، نوازش کودک و برقراری ارتباط با او بسیار پرشور و عاطفی خواهد بود و در واقع، بسیاری از تازه‌مادران می‌گویند احساس می‌کنند با کودکشان یک رابطهٔ عاشقانه دارند و بعد می‌شنوند که همسرشان می‌گوید: «پس من چی!» مهم است بدانید اگر به این دلیل که توجه فیزیکی و عاطفی شما روی کودکتان متمرکز شده است، به طور کامل از همسرتان جدا شده‌اید، در انتها شما یک خانوادهٔ ناشاد خواهید داشت. بنابراین، اگرچه کودک این همهٔ وقت و انرژی شما را می‌گیرد و کاملاً هم غیرقابل اجتناب است، اما هرگز پدرش را فراموش نکنید.

همیشه و در همه حال، با هم صمیمت و تماس فیزیکی غیرجنسی داشته باشید. دست هم را بگیرید، در آغوش هم دراز بکشید، کنار هم بنشینید و حداقل یک بار در هفته رابطهٔ جنسی داشته باشید. وقتی هفته‌ای یک بار رابطهٔ جنسی داشته باشید، ارتباطتان حفظ می‌شود و به صمیمت جنسی متعهد می‌مانید.

این کاری است که برای داشتن یک رابطهٔ جنسی خوب باید از عهدهٔ آن بربیایید، وگرنه توجیه و ساختن دلایل مختلف، هرچند هم که واقعی باشند بعدها به کار خود شما نخواهد آمد!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید