آیا در دوران شیردهی باید مکمل‌ بارداری بخورم؟

آیا در دوران شیردهی باید مکمل‌ بارداری بخورم؟

ادامهٔ مصرف مکمل بارداری در طول شیردهی فکر خوبی است تا اطمینان حاصل کنید که ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری را دریافت می‌کنید. بیشتر زنان اگر یک رژیم غذایی متعادل داشته باشند می‌توانند همهٔ ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری را از غذاها بگیرند، اما وقتی از یک کودک و یک خانه مراقبت می‌کنید و شاید شاغل هم هستید، دستیابی به این هدف می‌تواند دشوار باشد.

یک مادهٔ معدنی که بسیاری از زنان کمبود آن را قبل از بارداری، در طول بارداری و بعد از آن هم دارند، آهن است. از آنجا که زنان هر ماه هنگام پریود خون از دست می‌دهند و هنگام زایمان هم خون از دست می‌دهند، بیشتر زنان در طول سال‌های باروری ذخایر آهن کاهش‌یافته‌ای دارند.

همچنین، شما در طول بارداری روزانه به ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم نیاز دارید، یعنی حدوداً معادل مقدار کلسیمی که در سه لیوان‌ ۲۳۶ میلی‌لیتری شیر وجود دارد و مگر اینکه یکی از عاشقان لبنیات باشید، چون در غیر این صورت ‌دریافت این مقدار کلسیم از غذا می‌تواند دشوار باشد و حتی مکمل‌های بارداری تنها حاوی ۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم هستند. بنابراین، همچنان در طول این روزها به خوردن شیر یا مواد لبنی غنی‌شده با کلسیم مثل ماست و پنیر نیاز دارید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید