آرایش و بهداشت ظاهری برای تازه‌مادران

آرایش و بهداشت ظاهری برای تازه‌مادران

با به دنیا آمدن نوزاد و گذشت روزهای اول بعد از زایمان، ممکن است دلتان بخواهد دوباره مثل قبل کمی صورتتان را کمی آرایش کنید. اما برای زیبایی چهرۀ شما، فقط آرایش صورت لازم نیست و شما می‌توانید با انجام و رعایت موارد دیگری مثل مرتب کردن ناخن‌های دست و پا و داشتن دندان‌هایی مرتب نیز صورتتان را زیبا کنید. در این مطلب می‌توانید با مواردی برای یک آرایش ساده و سریع صورت یا آراستگی موها برای بیرون رفتن از خانه یا حتی در خانه و برای عوض شدن روحیۀ خودتان و موارد دیگری در این زمینه آشنا شوید.

آرایش سریع و زیبای صورت

اگر قبلاً ۲۰ دقیقه برای آرایش صورتتان وقت می‌گذاشتید، حالا احتمالاً به زحمت دو دقیقه برای این کار وقت دارید. اگر حاضر نیستید بدون آرایش از خانه بیرون بروید، محصولات مطمئنی را انتخاب کنید که چندکاره است و به این ترتیب در زمان صرفه‌جویی کنید. در این قسمت به برخی از این موارد اشاره شده است:

کرم‌های ضدآفتاب رنگ‌دار

برای آنکه پوستتان را آب‌رسانی کنید و در برابر نور خورشید از پوست خود محافظت کنید، کرم‌های مرطوب‌کننده و ضدآفتاب رنگ‌دار با SPF ۱۵ یا بالاتر را به جای کرم‌پودرهای سنگین انتخاب کنید. طی چند ثانیه می‌توانید این کرم را روی پوستتان بزنید، تا اگر قسمتی را جا انداختید یا خوب آن را روی پوست پخش نکردید، کمتر مشخص ‌شود. برای پنهان کردن حلقه‌های سیاه زیر چشم نیز از کانسیلرهای مرغوب استفاده کنید.

روژ گونه

از رنگ‌های روشن‌تر در آرایشتان استفاده کنید. روژ گونۀ گل‌بهی، رنگی ملایم دارد که برای بیشتر پوست‌ها مناسب است و می‌توانید آن را با برس روی گونه‌ها و خیلی کم و آرام روی پلک‌هایتان بزنید. به مقدار کم از روژ گونه استفاده کنید تا خطی روی صورتتان نماند و رنگ آن کاملاً محو و پخش شود.

ماتیک و روژ لب

روژ لب‌های بادوام روشن یا برق لب رنگ‌دار بزنید. به این ترتیب، هم رنگ و رطوبت دارید و هم لازم نیست خیلی دقیق باشید. فقط کمی از آن برای بشاش شدن صورت شما کافی است. به‌طورکلی اگر فقط برای یک مورد در آرایش روزانه وقت دارید، کافی است یک ماتیک بزنید. با این کار، کل صورتتان روشن و زیبا می‌شود.

ریمل

کمی ریمل همراه یک کرم ضدآفتاب رنگ‌دار می‌تواند چشم‌های شما را در عین سادگی زیباتر کند. همچنین آرایش چشم با ریمل، احساس بهتری به شما خواهد داد. برای آرایش چشم بهتر است از ریمل‌های باکیفیت استفاده کنید تا باعث آسیب به چشم‌هایتان نشود.

آراستگی موها

برای حفظ سلامت موها بهتر است حالت طبیعی موهایتان را با فر کردن یا بافت‌های مختلف تغییر ندهید. به این ترتیب، وقتتان را برای جنگیدن با بافت طبیعی مو هدر نمی‌دهید. برای آراستگی و آرایش موها و این که موهایتان در حالت طبیعی خود زیبا به نظر برسد، کافی است کمی موهایتان را کوتاه کنید. این راهی کم‌هزینه برای آرایش مو‌هاست. این را هم فراموش نکنید که بستن دم‌اسبی مو زمان نمی‌برد و مدلی است که هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود، اگر دوست دارید با کرم حالت‌دهنده موهایتان را مرتب کنید و کمی به سرتان بچسبانید، به خصوص وقتی که برای شست‌وشوی موهایتان قبل از بیرون رفتن از خانه وقت ندارید.

آرایش ناخن‌ها

نگهداری از ناخن‌ها بخشی از زیبایی ظاهری شماست. برای زیبایی دست و پا‌ها می‌توانید ناخن‌های خود را مانیکور و پدیکور کنید. برای این کار حتماً لازم نیست به آرایشگاه بروید و هزینه کنید. شما خودتان در خانه می‌توانید ناخن‌های خود را با یک سوهان ناخن خوب و مناسب مرتب کنید. بعد از مرتب کردن ناخن‌هایتان می‌توانید آنها را لاک بزنید. لاک زدن باعث داشتن حس خوبی در شما خواهد شد، فقط یادتان باشد که در کنار کودکتان و در فضای بسته این کار را انجام ندهید، زیرا بوی لاک ممکن است برای کودک آزاردهنده باشد. اگر وقت کافی ندارید و می‌خواهید به آرایشگاه بروید، بهتر است وسایل مانیکور خود را برای رعایت موارد بهداشتی همراه خودتان به آرایشگاه ببرید.

بهداشت دهان و دندان

دندان‌های شما نیز نقش مهمی در زیبایی صورت شما، به ویژه هنگام خندیدن دارد. به بهداشت دهان و دندان خود، همچنان بعد از تولد نوزادتان اهمیت ویژه‌ای بدهید. به جای هزینه‌های زیاد دندان‌پزشکی برای ترمیم و درمان مشکلات دندان‌، بهتر است با مسواک زدن از پوسیده شدن دندان‌هایتان پیشگیری کنید. دندان‌های شما علاوه بر این موضوع که بخشی از زیبایی صورت شماست، در صورت خراب و پوسیده بودن، می‌تواند در مواردی هنگام بوسیدن نوزاد برای او ضرر داشته باشد. پس سعی کنید به جای پرداخت هزینه یا بیمار شدن نوزادتان، هر روز زمانی را برای مسواک زدن، به خصوص قبل از خواب شب و پس از بیدار شدن صبح‌ها در نظر بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقاله مرتبط