چرا افزایش وزن زیاد در طول بارداری یک مشکل تلقی می‌شود؟

چرا افزایش وزن زیاد در طول بارداری یک مشکل تلقی می‌شود؟

افزایش وزن بیش از حد در طول بارداری احتمال مشکلات زایمان مثل سزارین و زایمان زودرس را افزایش می‌دهد. این وضعیت همچنین می‌تواند به داشتن نوزادی منجر شود که نسبت به سن جنینی‌اش بزرگ است و این می‌تواند ریسک چاقی مفرط او در آینده را افزایش دهد.

همچنین، امروزه بیشتر از ۶۰ درصد از بیماران اضافه‌ وزن یا چاقی مفرط دارند که ریسک آنها را برای مشکلات بارداری مثل دیابت بارداری و پره‌اکلامپسی افزایش می‌دهد.

اگر شما بارداری را با شاخص تودهٔ بدنی ۱۸/۵ تا ۲۴/۹ شروع کنید، اضافه کردن ۱۱ تا ۱۶ کیلوگرم در طول بارداری مناسب است. اگر بارداری را با اضافه‌ وزن شروع کنید، اضافه وزن هدف برای بارداری شما ۷ تا ۱۱ کیلوگرم است و برای زنان بارداری که با چاقی مفرط شروع می‌کنند، توصیه به ۵ تا ۷ کیلو اضافه وزن می‌شود.

احتمالاً ارزشمندترین کاری که هر زن بارداری می‌تواند انجام دهد پیاده‌روی است و مطمئناً هر کسی ۱۰ دقیقه وقت آزاد دارد. اگر شما پیش از این اصلاً ورزش نکرده باشید، پیشنهاد می‌کنیم که در ماه اول، روزانه ۱۰ دقیقه پیاده‌روی کند و ماه بعد آن را ۱۰ دقیقه دیگر بیشتر کند. در انتهای سه ماههٔ آخر بارداری، شما به روزانه ۳۰ دقیقه پیاده‌روی رسیده‌اید که می‌تواند تا پایان بارداری در همان سطح بماند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید