شرایط استفاده

مادرشو به دنبال آن است تا با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و دانش روز ارتباطات بتواند سهمی هرچند کوچک در ارتقای فرهنگ خودمراقبتی زنان در سن باروری، دوران بارداری و بعد از آن داشته باشد. هدف مادرشو، برای این تیم مسئولیت بزرگی ایجاد می‌کند که شفاف‌سازی در تمامی ابعاد می‌تواند راه‌گشا باشد. همچنین بنا بر اهمیت و حساسیت موضوع سلامت مادر و فرزند و تمامی ابعاد مرتبط با آن، هر گونه تعامل با مادرشو به هر منظور و هر طریقی باید در چارچوب تعهدات شفاف و روشن باشد. بنابراین، هر گونه استفاده از وب‌سایت، ابزارها و قابلیت‌های مادرشو، به این معناست که تمامی مندرجات این مستند، از طرف مخاطب تماماً مطالعه و پذیرفته شده است. این مستند شامل تعاریف، شرایط تغییرات توافق‌نامه، حدود مسئولیت، نحوۀ استفاده از سرویس‌ها، حقوق مالکیت معنوی و موارد خارجی مجموعۀ مادرشو است و هر گونه استفاده از تمامی امکانات و خدمات مادرشو به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، از روی سایت، از طریق نرم‌افزارها، به اشتراک‌گذاری محتواهای مادرشو یا هر طریق دیگری، در چارچوب این مستند خواهد بود.

تعاریف

مادرشو شامل وب‌سایت، نرم‌افزار، ابزارها و محصولاتی است که به شرکت دانش‌بنیان «راهکارهای سلامتی پدیدار» تعلق دارد و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و تلاش شده تا مجموعۀ این ابزارها، اطلاعات، آموزش‌ها و پشتیبانی‌ها مطابق با شرایط فرهنگی محیطی کشور ایران طراحی، تدوین و تهیه شود. در این مستند وب‌سایت، نرم‌افزارها، ابزارها و تمامی قابلیت‌ها و امکانات مختلفی که به هر شکل از سوی مجموعۀ مادرشو ارائه می‌شود، با نام «مادرشو» است و به تمامی استفاده‌کنندگان از امکانات و خدمات، «کاربر» اطلاق می‌شود. از نظر این مستند تمامی اطلاعات، متون، گرافیک، نرم‌افزار، صوت، فیلم، عکس، نصایح، پیام‌ها، نظرات، پیشنهادهای ارائه‌شده در مادرشو «محتوا» نامیده می‌شود و به منظور آگاهی دادن به مخاطب آماده شده است.

تغییرات توافق‌نامه
با توجه به این که مادرشو برای رسیدن به اهداف خود از ابزارهای روز بهره می‌گیرد و به دلیل تلاش گستردۀ مادرشو برای بهبود مستمر و توسعۀ تمام ابعاد، ممکن است در آینده نیاز به تغییر یا به‌روزرسانی تمام یا بخشی از این مستند وجود داشته باشد. مادرشو خود را متعهد می‌داند که آخرین نسخۀ توافق‌نامه را از تاریخ مؤثر آن، در سایت منتشر کند و به کاربران محترم نیز توصیه می‌‌شود که در طول استفاده از مادرشو، این مستند را به تناوب مطالعه فرمایند.
تحدید مسئولیت

مادرشو هیچ گونه ادعایی نسبت متناسب بودن تمامی موارد ارائه‌شده برای تمامی کاربران ندارد و به همین دلیل هیچ گونه مسئولیتی در مورد عواقب تصمیمات و اعمالی که کاربر یا کاربران با برداشت مستقیم یا غیرمستقیم از محتوای متنی یا تصویری مادرشو انجام دهند را نمی‌پذیرد. همچنین مادرشو در خصوص تأثیر مستقیم محتواها، نقل‌قول کاربران به دیگران، نقل‌قول شخص ثالث با استنتاج از محتوای مادرشو، هیچ مسئولیتی را متوجه خود نمی‌داند. استفادۀ نادرست از محتوای مندرج در مادرشو یا توصیه و برداشت اشتباه از تمامی مندرجات آن، به هر نحوی، بر عهدۀ شخص یا عامر است و در هیچ صورتی و تحت هیچ شرایطی، هیچ‌ گونه ادعا و درخواست دعوی برای مجموعۀ مادرشو، مورد پذیرش نخواهد بود.

نحوهٔ استفاده از مطالب و سلب مسئولیت

کاربر برای استفاده از مادرشو متعهد می‌شود که در زمان استفاده از تمامی امکانات این مجموعه بیشتر از ۱۵ سال سن داشته و ساکن ایران و تحت قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است. محتواهای ارائه‌شده در مادرشو صرفاً هدف آموزشی و ارائۀ آگاهی دارد و به‌هیچ‌وجه کاربرد درمان، تجویز دارو یا توصیۀ پزشکی ندارد. هرچند مادرشو تلاش می‌کند تا تمامی محتواها دقیق، جامع، صحیح و به‌روز باشد، اما نمی‌تواند این موارد را تضمین کند و در خصوص دقت، کامل بودن و به‌روز بودن محتواهای ارائه‌شده، مسئولیتی را نمی‌پذیرد. تمامی محتواهای ارائه‌شده در مادرشو صرفاً با هدف بالا بردن اطلاعات عمومی کاربران است و به هیچ عنوان جایگزین تشخیص، تجویز و روش درمان پزشک نیست. به همین دلیل، به تمامی کاربران توصیه می‌شود که به منظور تشخیص و درمان به پزشک متخصص مراجعه کنند و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از محتواهای مادرشو با هدف خوددرمانی استفاده نشود.

حقوق مالکیت معنوی

کلیۀ موارد ارائه‌شده در مادرشو اعم از مقالات، عکس‌ها، ابزارها و فیلم‌ها توسط شرکت دانش‌بنیان راهکارهای سلامتی پدیدار (سهامی خاص) با شمارۀ ثبت ۴۹۲۴۲۴ تهیه و تولید شده و مجوز نشر آن از طریق این سایت اخذ شده است. بنابراین، مادرشو کلیۀ حقوق مطالب، گرافیک‌ها، نقاشی‌ها، صوت‌ها، مستندات، فیلم‌ها و عکس‌ها را متعلق به خود می‌داند. روش‌ها و ابزارهای به اشتراک‌گذاری، با منظور اطلاع‌رسانی به افراد علاقه‌مند به یادگیری پیش‌بینی شده و بازنشر تمامی موارد برای مقاصد غیرتجاری و تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به خود هر مطلب در صورت استفادهٔ آنلاین بلامانع است. هر گونه کپی‌برداری یا سوءاستفاده به هر نحوی از متن‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها، صوت و به‌طورکلی محتوای سایت و طراحی ظاهری و ساختاری آن غیرقانونی و ناقض حقوق مالک است.

ارجاع به موارد خارجی

مادرشو ممکن است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به افراد، خدمات، محل ارائۀ خدمات درمانی یا بهداشتی، درمانگر یا پزشک متخصص و غیرمتخصص، دارو یا مکمل غذایی، مواد غذایی، ابزار و غیره اشاره یا آن موارد را معرفی کند. این معرفی می‌تواند به هر نحو و از هر طریقی مانند تصویر و محتوای متنی باشد. کلیۀ این موارد در مادرشو با عنوان «موارد خارجی» نامیده می‌شود و مادرشو هیچ گونه مسئولیتی در خصوص موارد خارجی را متوجه خود نمی‌داند. در صورت استفادۀ کاربر از هر یک از موارد خارجی، تمامی مسئولیت‌ها متوجه کاربر و ارائه‌دهندۀ خدمات یا محصولات است و مادرشو هیچ ادعایی را مبنی بر عدم رضایت، کیفیت، کمیت، نوع خدمات و هر گونه نارضایتی را در خصوص موارد خارجی نخواهد پذیرفت.

حریم خصوصی کاربران

حفظ حریم خصوصی کاربران یکی از موارد مهمی است که هر اپلیکیشن باید آن را در راستای رعایت قوانین و احترام به حقوق افرادی که از آن استفاده می‌کنند رعایت کند. در اپلیکیشن مادرشو به برخی نکات ضروری برای حفظ حریم خصوصی کاربر اهمیت داده شده که شامل موارد زیر است: ۱. شماره تلفن کاربر را برای احراز هویت دریافت می‌کنیم. ۲. ایمیل کاربر را برای مواردی مثل ارائهٔ خدمات به کاربرهای خارج از ایران درخواست می‌کنیم. ۳. تاریخ تولد کاربر را برای فرستادن برخی موارد مثل تبریک پیام تولد از طریق اپلیکیشن درخواست می کنیم.