نکاتی برای داشتن رابطهٔ جنسی سالم‌تر

نکاتی برای داشتن رابطهٔ جنسی سالم‌تر

وقتی از بهداشت رابطۀ جنسی صحبت می‌شود، بیشتر افراد ناخودآگاه ذهنشان به سمت مسائل بهداشتی از جمله تمیز بودن ناحیهٔ تناسلی می‌رود اما بهداشت رابطهٔ جنسی مبحثی فراتر از بهداشت جسمی است که بهداشت روانی رابطهٔ جنسی نامیده می‌شود. خود بهداشت روانی نیز دارای سه ویژگی مهم است که در این مطلب برای شما آورده شده تا بتوانید آنها را بشناسید و در ادامه نیز با شناخت نکاتی برای چگونه بهتر شدن رابطهٔ جنسی خودتان تلاش کنید.

سه نکتهٔ مهم در بهداشت روان رابطهٔ جنسی

برای داشتن یک رابطهٔ جنسی سالم که از سلامت روان نیز برخوردار باشد، این سه نکته را در نظر بگیرید:

داشتن علاقه: برای برقراری رابطۀ جنسی باید علاقۀ دوطرفه وجود داشته باشد. بهتر است هر دو نفرتان کاملاً آماده و باانگیزه باشید تا بتوانید رابطۀ خوب و لذت‌بخشی به وجود بیاورید.

احترام گذاشتن: خشونت و بی‌احترامی حین رابطۀ جنسی ممکن است باعث سردی یا معضلات دیگری شود. رابطۀ جنسی صرفاً برای ارضا شدن نیاز‌های جنسی نیست، پس بهتر است سعی کنید آن را طوری پیش ببرید که هم خودتان و هم همسر یا شریک جنسی‌تان لذت ببرید.

اعتماد کردن: داشتن حس اعتماد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رابطهٔ سالم شماست، پس سعی کنید به یکدیگر اعتماد داشته باشید و برای پایدار ماندن این اعتماد نیز تلاش کنید، زیرا اعتماد باعث آرامش بیشتر شما می‌شود.

نکاتی برای کمک به بهبود رابطۀ جنسی

برخی از راهنمایی‌ها و توصیه‌هایی که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند شامل موارد زیر است:

۱. نکات ضعف و قدرتتان را بشناسید و سعی کنید حین رابطه یا قبل و بعد از آن در مورد نکاتی که باعث لذت بیشتر یا آزار شما می‌شود به شکلی نرم و دوستانه صحبت کنید و بگذارید همسرتان نیز در این مورد صحبت کند.

۲. شرایط شریک خود را نیز درک کنید و از این موضوع که آمادگی روحی و جسمی لازم را برای شروع یک رابطۀ جنسی دارد، آگاه باشید.

۳. شکل برخورد شما بعد از رابطه خیلی مهم است. نوع رفتار شما این ذهنیت را در شریکتان ایجاد می‌کند که آیا رابطۀ جنسی‌تان همواره بر اساس علاقه هست یا این فقط نیاز جنسی است که باعث ماندگاری رابطه شده است.

۴. گاهی افراد و زوج‌ها می‌گویند که حتی یک بار هم لذت کافی از رابطۀ جنسی‌شان نبرد‌ه‌اند و به ارگاسم نرسیده‌اند. در این موارد نیاز هست که حتماً به یک مشاور مراجعه کنند تا مشکل حل شود.

۵. همۀ ما این تصور را داریم که رابطۀ جنسی امری غریزی است که چگونگی انجام آن به صورت خودکار در بدن ما وجود دارد اما گاهی نیاز به آموزش‌هایی نیز از طریق مشاور یا متخصص مربوط در این زمینه نیز وجود دارد. آموزش جنسی می‌تواند در کسب اطلاعات، اندیشه‌ها و مهارت‌ها به افراد کمک کند و فرصت جلوگیری از بروز مشکلات را فراهم کند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

بلاگ مرتبط