«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

چه مدت بعد از سزارین باید در بیمارستان بستری باشم؟

معمولاً تا ۴۸ ساعت و حداکثر تا ۷۲ ساعت.
به این دلیل که سزارین یک عمل جراحی است، مراقبت‌های پس از آن اهمیت ویژه‌ای دارد. پس از انجام سزارین، پزشک دستگاه گوارش و رحم مادر را تحت نظر می‌گیرد. اگر مورد خطرناکی در بدن مادر، به خصوص در زخم سزارین مشاهده نشود، پزشک اجازۀ ترخیص مادر را صادر خواهد کرد. بسیاری از مادران تا ۴۸ ساعت بعد از سزارین از بیمارستان مرخص می‌شوند، اما اگر وضعیت مادر نیاز به مراقبت بیشتر داشته باشد، پزشک تا حداکثر ۷۲ ساعت مادر را در بیمارستان نگه ‌می‌دارد و سپس هنگام ترخیص او، پرستار یا ماما مراقبت از زخم سزارین و علائم خطرناک پس از جراحی را به او آموزش می‌دهند.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری