«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

چه خوراکی‌هایی باعث باهوش شدن بچه می‌شود؟

کودک باهوش، کودکی است که در جنینی رشد مغزی خوبی داشته است. برای این که رشد مغزی جنین شما مناسب باشد، بهتر است پیش از بارداری با مشورت پزشک خود، مصرف فولیک اسید را شروع کنید و مصرف آن را در طول بارداری هم ادامه دهید. اگر سابقۀ کم‌کاری تیروئید دارید، بهتر است قبل از بارداری با انجام آزمایش، از نبود مشکل تیروئیدی مطمئن شوید و در طول بارداری از غذاهای حاوی ید استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای رشد مناسب مغز و دستگاه عصبی جنین باید از ورود سرب و جیوه به بدن خود جلوگیری کنید. سرب معمولاً در هوای آلوده و لوازم آرایشی تقلبی وجود دارد و جیوه نیز در برخی ماهی‌های دریا و اقیانوس یافت می‌شود. پس توصیه می‌شود که در دوران بارداری از قرار گرفتن در هوای آلوده پرهیز کنید و مصرف ماهی‌های آزاد خود را به هفته‌ای یک ‌بار برسانید. همچنین مصرف خودسرانۀ برخی داروها ممکن است به رشد مغز جنین صدمه بزند، بنابراین به هیچ‌وجه بدون مشورت با پزشکتان، دارویی را مصرف نکنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری