«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

چطور بچۀ اولم را برای بارداری دومم آماده کنم؟

این موضوع بسیار به سن فرزند شما مرتبط است و یک مشاور می‌تواند به خوبی شما را راهنمایی کند.
فرزندان اول، گاهی از فرزند جدید استقبال می‌کنند و گاهی آمدن او را مساوی تمام شدن منافع خود در خانه می‌بینند. معمولاً بچه‌های کوچک‌تر از این موضوع ‌که خواهر یا برادری به خانه‌شان بیاید خوشحال می‌شوند. در مورد بچه‌های کوچک می‌توانید تا شکم شما خیلی بزرگ نشده است، کم‌کم او را آماده کنید. نشان دادن فیلم‌ها یا کارتون‌هایی که در آن، شخصیت اصلی داستان یک خواهر یا برادر مهربان دارد، می‌تواند بسیار مفید باشد. همچنین می‌توانید به مرور فواید داشتن یک خواهر یا برادر را برایش بگویید.
اگر فرزندتان نوجوان است، شاید از این موضوع استقبال نکند. وضعیت حساس او را در نظر بگیرید و با او بحث و دعوا نکنید. سعی کنید قبل از این که خودش موضوع را بفهمد، او را متقاعد کنید و به او بگویید که برای بچۀ دوم، روی کمک و مهارت او حساب کرده‌اید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری