«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

چرا بعضی از زنان زایمان طبیعی راحتی دارند و بعضی دیگر درد بسیار زیادی را تحمل می‌کنند؟

این موضوع تا حد بسیار زیادی به بدن و سبک زندگی زنان ارتباط دارد.
بارداری دوره‌ای است که اگر خوب طی شود، می‌تواند زایمان خوبی را به همراه داشته باشد. خانم‌هایی که بیماری و مشکل خاصی ندارند و جنین آنها هم کاملاً طبیعی و سالم است، می‌توانند در بارداری با اصلاح سبک زندگی‌شان برای خودشان زایمان خوبی رقم بزنند.
خوب طی شدن بارداری به معنی استراحت زیاد و اصطلاحاً خوردن و خوابیدن نیست. زنان باردار باید در طول بارداری فعالیت خود را حفظ کنند. تغذیۀ مناسب داشته باشند؛ مایعات کافی بنوشند و به اندازۀ کافی استراحت کنند. همچنین می‌توان با انجام ورزش‌های مختلف مانند ورزش‌های تقویت کنندۀ عضلات لگن، بدن را برای یک زایمان راحت آماده کرد. با اضافه نکردن بیش از حد وزن هم زنان می‌توانند زایمان خوبی داشته باشند و چاقی، کوچک بودن لگن، بزرگ ‌بودن جنین و قوی نبودن ماهیچه‌های شکمی می‌تواند زایمان سختی را به همراه داشته باشد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری