«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

پزشک فعالیت و ورزش را برایم ممنوع کرده است، چه کار کنم که بیش از حد وزن اضافه نکنم؟

با پزشک خود صحبت کنید و از او بخواهید که جایگزین مناسبی برای غذاهای پرکالری یا کربوهیدرات‌ها به شما معرفی کند. همچنین می‌توانید از او خواهش کنید که شما را به پزشک تغذیه ارجاع دهد. بسیاری از زنانی که ورزش کردن برای آنها ممنوع است، باردرای‌شان پرخطر است و در بارداری‌های پرخطر مراقبت از مادر و جنین شکلی مخصوص به خود را دارد. پس توصیه می‌شود که بدون مشورت با پزشک خود برای خودتان رژیم غذایی خاصی تجویز نکنید.

برای جلوگیری از اضافه وزن در بارداری و کاهش سرعت وزن‌گیری، بهتر است عادات تغذیه‌ای خود را اصلاح کنید. مصرف غذاهای چرب، سرخ‌کردنی‌ها، فست‌فودها و نوشابه‌ها را به حداقل برسانید و تا جای ممکن سبزیجات و میوه‌های تمیز و تازه را در برنامۀ غذایی خود بگنجانید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری