«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

پزشک تشخیص داده که جفت من پایین است، این موضوع چه خطری دارد؟

معمولاً خطری ندارد، اما بهتر است حتماً توسط پزشک معاینه شوید و نظر قطعی را از او بگیرید. در اوایل بارداری ممکن است در سونوگرافی تشخیص بدهند که جفت پایین است. این موضوع معمولاً خطری برای سلامت بارداری شما ندارد، اما پزشک با توجه به وضعیت و علائم شما ممکن است توصیه کند که بیشتر از قبل استراحت کنید و برخی فعالیت‌ها را برایتان ممنوع کند.

جفت ممکن است به مرور زمان و با پیشرفت بارداری، در قسمت بالایی رحم قرار بگیرد. در واقع بیشتر مادرانی که در اوایل بارداری جفت پایین داشته‌اند، در اواخر بارداری جفت آنها در جای صحیح قرار گرفته بود. اما اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است مادر دچار عارضۀ جفت سرراهی شود. جفت سرراهی امکان زایمان طبیعی را از مادر می‌گیرد. بنابراین در مورد جفت پایین در اوایل بارداری نگران نشوید و در سه ‌ماهۀ دوم بارداری این موضوع را به پزشک خود یادآوری کنید و از او بخواهید آن را بررسی کند.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری