«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

پزشکم بی‌حوصله است و سوال‌هایم را کامل جواب نمی‌دهد، آیا باید پزشک دیگری انتخاب کنم؟

با عجله خیر. قبل از این که بخواهید پزشکتان را عوض کنید، با او حرف بزنید.

پزشک شما که از اوایل بارداری یا قبل از آن شما را تحت نظر داشته، با وضعیت شما آشناست و روند مراقبت از شما را می‌داند. به عنوان نمونه می‌داند که چه زمانی و به چه دلیلی برایتان دارو تجویز کرده است. همچنین به احتمال زیاد با موارد خاص وضعیت شما مثل واکنش به انواع داروها یا حساسیت‌های دارویی آشناست. بنابراین با او بهتر می‌توانید روند بارداری خود را طی کنید.

اگر پزشک شما همۀ موارد را کامل توضیح نمی‌دهد، خودتان از او سؤال کنید. همچنین می‌توانید نکاتی را که او می‌گوید، یادداشت کنید تا نشان دهید چقدر به جواب‌هایش اهمیت می‌دهید. اگر همچنان جواب‌های او برای شما کافی نبود، مستقیماً به او بگویید که نگرانی‌هایتان رفع نشده و این موضوع برای شما آزاردهنده است. اگر باز هم پزشکتان به شما اهمیت نداد، آن وقت می‌توانید به فکر انتخاب پزشک دیگری باشید.

درصورتی‌که به تازگی یک پزشک را انتخاب کرده‌اید و در اوایل بارداری یا در روزهای اقدام هستید، نسبت به انتخاب پزشک بیش از حد وسواس به خرج ندهید و مدام با عوض کردن پزشکتان خودتان را سردرگم نکنید. بهتر است هر چیزی را که از پزشک خود انتظار دارید، مودبانه به او بگویید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری