«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

پزشکم آزمایش‌های زیادی برایم می‌نویسد و نگرانم می‌کند، چه کار کنم؟

دلیل آن همه آزمایش را از پزشکتان بپرسید. روش کار پزشکان ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. اگر پزشک شما برایتان آزمایش‌های زیادی می‌نویسد و پزشک دوستتان این‌کار را نمی‌کند، دلیل برتری یک پزشک بر دیگری نیست. شما می‌توانید در مورد آزمایش‌‌های معمول و روتین بارداری کمی مطالعه کنید و دلایل آن را بدانید. به طور معمول، اگر پزشک شما در آزمایش‌های روتین بارداری مشکلی ببیند، آزمایش‌های تکمیلی را درخواست می‌کند. پس بهتر است به پزشک خود اعتماد داشته باشید و هر سوالی که داشتید با او مطرح کنید.

به حرف‌های دیگران در این مورد که مادرهای ما بدون آزمایش و سونوگرافی ما را سالم به دنیا آوردند، گوش ندهید. خیلی از ما مشکلات ریز و درشتی داریم که شاید با مصرف یک داروی ساده در دوران کودکی یا جنینی بروز نمی‌کرد، اما به دلیل نبود امکانات پزشکی، این موضوع تشخیص داده نشده است. دوران جنینی دوران شکل‌گیری کودک شماست و باید به بهترین نحو طی شود. از آنجا که پزشک باید دقیق‌تر بفهمد که چه خانمی نیازمند کمک و پیگیری بیشتر است، مجبور خواهد شد برای تشخیص و غربالگری، آزمایش‌هایی را درخواست کند. پس به پزشکتان اعتماد کنید. جواب آزمایش‌های شما منفی باشد یا مثبت، موضوع مهمی را در مورد جنین به شما اطلاع می‌دهد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری