«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

وزن‌‌گیری من در بارداری بسیار زیاد است، چه کار کنم؟

با پزشک خود مشورت کنید و عادت‌های غذایی‌تان را تغییر دهید. وزن‌گیری در بارداری باید تحت کنترل مادر باردار باشد تا به اندازۀ لازم وزن‌گیری کند. وزن‌گیری بیش از اندازه، می‌تواند باعث افزایش احتمال فشار خون و دیابت بارداری شود و همچنین جنین زنانی که بیش از حد وزن اضافه کرده‌اند، بزرگ‌تر از حد معمول خواهد بود که این موضوع ممکن است باعث شود مادر نتواند زایمان طبیعی انجام دهد. بنابراین اگر در بارداری در حال وزن‌گیری بیش از اندازه هستید، بهتر است وعده‌های غذایی کوچک و پر تعداد داشته باشید و تا جای ممکن مصرف انواع نوشابه‌ها، شیرینی‌ها، مرباها، سس، کره و پنیرهای پرچرب را محدود کنید.

باورهای غلط در این مورد که زن باردار باید به اندازۀ دو نفر غذا بخورد یا خانم باردار هوس هر چیزی کرد باید تا می‌تواند از آن مادۀ غذایی را بخورد، کاملاً دور بریزید. اصلاً لازم نیست که دو برابر قبل غذا بخورید. اگر تا الان زیاد وزن گرفته‌اید، رژیم نگیرید و با مشورت پزشک سعی کنید میزان وزن‌گیری ادامۀ بارداری خود را به درستی پیش ببرید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری