«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

همسرم سیگاری است، آیا این موضوع در باردار شدنم تأثیر می‌گذارد؟

بله. مصرف دخانیات می‌تواند در باروری مرد و زن تأثیرگذار باشد.
وقتی همسر شما در خانه سیگار یا قلیان می‌کشد، هر دو نفر شما تحت تأثیر آن هستید. همسر شما با مصرف دخانیات باعث می‌شود که اسپرم‌ها، عملکرد و کیفیت کافی را نداشته باشند. با مصرف دخانیات توسط مرد یا زن ممکن است dna اسپرم‌ها و تخمک هم تحت تأثیر قرار بگیرد و بسته به میزان مصرف، احتمال سقط را افزایش دهد و توان باروری را کم کند. همچنین در تعداد اسپرم‌ها و تحرک آنها اثر کاهنده دارد.
زنانی که همسرشان دخانیات مصرف می‌کنند، هرچند به طور مستقیم خودشان مصرف نمی‌کنند، اما در معرض دود سمی آن قرار می‌گیرند. این دود می‌تواند تأثیرات بدی داشته باشد.
از آنجا که در صورت باردار شدن، احتمالاً مصرف دخانیات توسط همسرتان ادامه خواهد یافت و جنین هم تحت تأثیر خواهد بود، بهتر است قبل از اقدام به بارداری با مشورت یک مشاور، همسرتان دخانیات را ترک کند. اگر هیچ راهی برای ترک پیدا نکردید، بهتر است از همسرتان بخواهید مصرف دخانیات را به ساعاتی که خارج از خانه است، موکول کند.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری