«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

نمی‌‌دانم که سرما خورده‌ام یا آنفلوانزا گرفته‌ام، آیا می‌توانم دارو مصرف کنم؟

خیر. مصرف قرص‌های سرماخوردگی در بارداری بدون مجوز پزشک ممنوع است.‌
در بارداری ابتلای زنان به آنفلوانزا بسیار راحت‌تر از قبل است. بدن زنان به دلیل بارداری تغییراتی می‌کند که آنها مستعد بیماری آنفلوانزا می‌شوند. برای همین توصیه می‌شود که با شروع سرما، زنان باردار حتماً واکسن آنفلوانزا تزریق کنند.
علائم اولیۀ آنفلوانزا شبیه سرماخوردگی است، اما به مرور شدید می‌شود. اگر علاوه بر عطسه و سرفه علائمی مانند تب، لرز، سردرد، خستگی، دردعضلانی و بی‌اشتهایی دارید، احتمالاً به آنفلوانزا مبتلا شده‌اید. بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید و تا زمان مراجعه به پزشک، آب بنوشید و استراحت کنید. با معاینۀ شما پزشک احتمالاً یک استامینوفن ساده برای پایین آوردن تب تجویز خواهد. بعد از آن سعی کنید خوب استراحت کنید و مایعات بنوشید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری