«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من یبوست دارم، آیا استفاده از داروی رفع یبوست برای جنین خطرناک است؟

دارویی که پزشک تجویز کرده باشد خطرناک نیست. یبوست یکی از مشکلات رایج بارداری است که دلیل آن در اوایل بارداری هورمونی است و در اواخر بارداری بزرگ شدن رحم و فشار آن روی روده است که موجب سخت شدن و کاهش حرکت ماهیچه‌های روده خواهد شد. توصیه می‌شود در بارداری سعی کنید از بروز یبوست جلوگیری کنید تا به مصرف داروهای رفع یبوست نیاز نداشته باشید. مصرف سبزیجات تازه و تمیز، استفاده از حبوبات در غذاها و روغن زیتون در سالادها، نوشیدن آب به مقدار کافی و همچنین ورزش کردن می‌تواند به جلوگیری از یبوست کمک کند.

برای رفع یبوست در بارداری نیز می‌توانید از خوراکی‌های ملین طبیعی مانند انجیر، آلو و کاهو استفاده کنید و از خوراکی‌هایی مانند انار، موز و خرمالو که ایجاد یبوست می‌کند، خودداری کنید. اگر مشکلتان با اصلاح تغذیه برطرف نشد، به پزشک مراجعه کنید. پزشک ممکن است حتی در صورت امکان، مصرف قرص آهن شما را قطع یا به شکل دیگری آهن مورد نیازتان را تأمین کند. در صورت تجویز داروهای ملین، آنها را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری