«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من هر روز در هوای آلوده از خانه خارج می‌شوم، آیا آلودگی هوا روی جنین تأثیرگذار است؟

بله. استشمام بیش از حد هوای آلوده می‌تواند به جنین شما آسیب برساند.

آلاینده‌ها در شهرهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. مثلاً در برخی از شهرها، آلاینده‌ها شامل مونوکسید کربن و دی‌اکسید گوگرد است و در برخی دیگر آزبست و خاک. هر کدام از آلاینده‌ها می‌تواند تأثیر به خصوصی داشته باشد. به عنوان نمونه مونوکسید کربن باعث تنگی نفس می‌شود و دی‌اکسید گوگرد سیستم دفاعی شما را ضعیف می‌کند. آلاینده‌های محیط شما هرچه باشد، علاوه بر آسیب زدن به شما، جنینتان را هم در خطر قرار می‌دهد.

اگر دائم در معرض هوای آلوده هستید، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. هر روز وضعیت آلودگی هوا را چک کنید. شرکت کنترل کیفیت هوا، معمولاً وضعیت آلودگی هوا را از طریق وب‌سایت، تلویزیون یا شبکه‌های پیام‌رسان مانند تلگرام اعلام می‌کند. بهتر است روزهایی که هوا در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» و «ناسالم» و بدتر از آن است، از خانه خارج نشوید یا اگر مجبور هستید از خانه خارج شوید، اصلاً پیاده‌روی نکنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری