«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من نزدیک 40 سالگی هستم، آیا می‌توانم باردار شوم؟

بله، اما پیش از اقدام برای بارداری حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
بارداری در سن‌های بالای ۳۵ سال، نوعی از بارداری پرخطر محسوب می‌شود و لازم است که مادر و جنین بیشتر تحت نظر باشند. زیرا احتمال بروز فشار خون یا دیابت بارداری در سن‌های بالاتر بیشتر است و می‌تواند سلامت بارداری را به خطر اندازد. اگرچه خطر وقوع اختلالات کروموزومی در مجموع و در هر سنی بسیار ناچیز است، اما به هر حال همین میزان هم با افزایش سن مادر افزایش می‌یابد. بنابراین اگر قصد باردار شدن در سن ۴۰ ‌سالگی را دارید، قبل از اقدام به بارداری، یک پزشک متخصص زنان انتخاب و با او مشورت کنید. پزشک وضعیت سلامت شما را بررسی می‌کند و با توجه به شرایط شما در مورد اقدام برای بارداری شما تصمیم خواهد گرفت.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری