«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من قبل از بارداری به طور منظم ورزش می‌کردم، آیا می‌توانم در بارداری هم ورزشم را ادامه بدهم؟

بله، ولی نه به شدت قبل. بهتر است در مورد آن با پزشکتان مشورت کنید.
ورزش کردن در بارداری نه تنها ممنوع نیست، بلکه برای سلامت مادر و جنین بسیار مفید است و می‌تواند دردهای بارداری را کم کند،. علاوه بر این، ورزش در بارداری می‌تواند برای شما زایمان طبیعی راحتی را به همراه بیاورد. نکتۀ مهم این است که ورز‌َش‌ها باید در بارداری کنترل‌شده باشد و شما ورزش‌هایی را انجام دهید که مختص بارداری است.
اگر پیش از بارداری، ورزشی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کردید، حالا هم می‌توانید با مشورت پزشکتان آن را ادامه دهید، اما باید بدانید که ورزش شما جزء ورزش‌های ممنوع در بارداری نباشد. ورزش‌هایی در بارداری ممنوع است که در آنها احتمال ضربه خوردن یا افتادن و سقوط وجود دارد مانند ورزش‌های توپی خشن، جودو، اسکی، اسب سواری و ژیمناستیک. در مورد ورزش‌های آبی هم باید توجه کنید که حتماً به استخرهای مناسب برای زنان باردار مراجعه کنید. همچنین توصیه می‌شود که برای ورزش در ارتفاع بالاتر از ۲۵۰۰ متر قرار نگیرید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری