«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من عادت دارم روزانه بیشتر از چهار لیوان چای بنوشم، آیا خوردن مقدار زیاد چای در باروری من مؤثر است؟

معمولاً نه، اما بهتر است با پزشکتان مشورت کنید.
نتایجی قطعی که نشان دهد کافئین باروری شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، وجود ندارد. برخی محققان معتقدند که مصرف کافئین تأثیری در باروری ندارد و برخی دیگر معتقدند که می‌تواند توانایی باردار شدن را کم کند. اما از طرفی دیگر، ممکن است نوشیدن بیش از اندازۀ چای، با جذب آهن و از دست دادن آب بدن در ارتباط باشد، بنابراین بهتر است در میزان آن کمی دقت کنید.
اگر عادت دارید زیاد چای بنوشید، سعی کنید از لیوان‌های کوچک‌تر استفاده کنید و ترجیحاً چایی که می‌نوشید، چای کیسه‌ای نباشد. اگر در طول روز زیاد چای می‌نوشید، سعی کنید از خوردن دیگر منابع کافئین مثل انواع قهوه و شکلات خودداری کنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری