«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من دیابت دارم، آیا می‌توانم باردار شوم؟

بله. اما قبل از اقدام باید با پزشک متخصص مشورت کنید.
بهترین راه این است که سه تا شش ماه قبل از اقدام، قند خون خود را تحت نظر پزشک تنظیم کنید، زیرا این امکان وجود دارد که مواد مضر و قند خون در زمان بارداری از جفت عبور کند و به جنین شما آسیب بزند.
در سه ماهۀ اول بارداری، قسمت‌های مختلف بدن او مثل دستگاه گوارش و اعصاب به مرور شکل می‌گیرد و اگر قند خون مادر بیشتر از حد باشد، می‌تواند روند رشد او را با اخلال مواجه کند یا حتی موجب سقط جنین شود.
توجه کنید که داروی مورد نیاز شما و میزان آن در بارداری با پیش از بارداری ممکن است متفاوت باشد. همچنین شاید در بارداری لازم باشد که به صورت مستمر آزمایش قند خون بدهید، برنامۀ غذایی خاصی داشته باشید و یک برنامۀ منظم فعالیت بدنی امن در نظر بگیرید. تمام این موارد را پزشکتان برای رسیدن میزان قند خون مطلوب برای شما تجویز خواهد کرد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری