«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من دیابت بارداری دارم، آیا این موضوع به جنین آسیب می‌زند؟

بله. دیابت بارداری می‌تواند منجر به بزرگ‌جثه شدن جنین و یرقان یا زردی در نوزاد شود.
در دوران بارداری به این دلیل که قند خون مورد نیاز جنین تأمین شود، قند خون مادر باردار نسبت به قبل از بارداری افزایش می‌یابد. اگر انسولین کافی در بدن مادر برای کنترل آن وجود نداشته باشد، ممکن است مادر دچار دیابت بارداری شود. معمولاً زنانی به دیابت بارداری دچار می‌شوند که سابقۀ خانوادگی دیابت یا اضافه وزن دارند.
در زنانی که دیابت بارداری دارند، جنین بزرگ‌تر از حد عادی می‌شود و این موضوع زایمان طبیعی را با مشکل مواجه می‌کند. همچنین بعد از تولد ممکن است نوزاد دچار کم بودن قند خون شود. احتمال ابتلا به یرقان هم در نوزادانی که مادران دیابتی داشته‌اند، بسیار زیاد است. علاوه بر این دیابت بارداری باعث افزایش مایع آمنیوتیک می‌شود و احتمال زایمان زودرس و پره‌اکلامپسی یا مسمومیت حاملگی را افزایش می‌دهد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری