«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من دو سال با استفاده از قرص جلوگیری کردم، آیا با قطع کردن قرص می‌توانم بلافاصله باردار شوم؟

خیر. قطع کردن ناگهانی قرص‌های ضدبارداری می‌تواند باعث ایجاد اختلال در هورمون‌های شما شود. اگر می‌خواهید برای بارداری اقدام کنید، باید کمی صبور باشید و ناگهان مصرف قرص را قطع نکنید. قطع ناگهانی قرص‌های می‌تواند باعث شود که در روند ترشح هورمون‌های شما اختلال ایجاد شود و با لکه‌بینی یا خونریزی همراه باشد. برای اقدام به بارداری، قرص‌های باقی‌مانده در برگۀ قرصتان را تا انتها مصرف کنید و بعد از آن دوباره بستۀ جدیدی را آغاز نکنید. با اتمام قرص‌های جلوگیری، قاعدگی شما به شکل قبل از مصرف قرص برمی‌گردد و می‌توانید با محاسبۀ روز تخمک‌گذاری خود برای بارداری اقدام کنید. توجه داشته باشید که پیش از اقدام به بارداری، به پزشک مراجعه و معاینات پیش از بارداری را انجام دهید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری