«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

من به شیرینی، ترشی و شوری ویار دارم، کودکم دختر است یا پسر؟

هوس خوردن خوراکی‌های خاص یا بیزاری از آنها دلیل دختر یا پسر بودن کودک شما نیست. ویار کردن در بارداری معمولاً عامل و دلیل خاص و مشخصی ندارد و مختص سه ‌ماهۀ اول بارداری است. با مرور زمان و پیشرفت بارداری، علائم ویار هم به مرور از بین خواهد رفت. اگر هوس خوردن غذاها و خوراکی‌ها با طعم خاصی دارید، به این بهانه ‌که جنینتان آن را خواسته، در خوردنش افراط نکنید. ویار شما به دلیل تغییرات هورمونی بدن شماست و معمولاً با خوردن زیاد آن نوع خوراکی، به طور کامل برطرف نمی‌شود. بنابراین سعی کنید به جای خوراکی‌های پرچرب و پرکالری، از میوه‌ها و سبزیجات تازه که طعم ترش یا شیرین دارد، استفاده کنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری