«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

مصرف مولتی‌ویتامین را از هفتۀ چندم بارداری شروع کنم؟

این موضوع را پزشک شما مشخص می‌کند.
مصرف مکمل‌ها بسیار به سبک زندگی شما وابسته است. اگر شما به خوبی از میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌کنید، ممکن است فقط در یک دورۀ کوتاه به مکمل مولتی‌ویتامین احتیاج داشته باشید.
مصرف مولتی‌ویتامین بارداری در کنار اصلاح رژیم غذایی به ذخیرۀ مناسب آن در بدن مادر کمک می‌کند و باعث می‌شود در بارداری دچار کمبود ویتامین نشود.
اگر باردار هستید و هنوز مصرف مولتی‌ویتامین را آغاز نکرده‌اید، با پزشک خود مشورت کنید و از او بخواهید برایتان مولتی‌ویتامین تجویز کند. توصیه می‌شود که بدون نظر پزشک مصرف آن را شروع نکنید و دُز پیشنهادی پزشکتان را هم تغییر ندهید. توجه داشته باشید که پزشک شما، با توجه به وضعیت و آزمایش‌هایتان برایتان مکمل تجویز می‌کند، بنابراین پزشک داروخانه برای تجویز این مکمل‌ها مناسب نیست. اگر قبل از بارداری و قبل از اقدام مولتی‌ویتامین مصرف می‌کرده‌اید، در بارداری آن را مصرف نکنید و مولتی‌ویتامین‌های مخصوص بارداری را بخرید. توصیه می‌شود که تا زمان مراجعه به پزشکتان، مصرف غذاهایی که ارزش غذایی ندارد مثل فست‌فودها را متوقف کنید و غذاهایی مانند سبزیجات تازه یا بخارپز بخورید که حاوی ویتامین‌های زیادی است.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری