«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

شکمم درد می‌کند، باید چه کار کنم؟

در اولین قدم با پزشک خود تماس بگیرید. اگر در روزهای اقدام به بارداری هستید، درد خفیف شکم به همراه لکه‌بینی می‌تواند نشانۀ لانه‌گزینی باشد. درد شکم در لانه‌گزینی خفیف است و به درد قاعدگی شباهت دارد، اما خون آن از خونی که هنگام عادت ماهانه خارج می‌شود روشن‌تر است. درد شدید شکم در بارداری یا درد شکم به همراه درد در هنگام ادرار کردن طبیعی نیست و ممکن است نشانۀ خطر باشد. همچنین اگر درد خفیف در یک طرف شکم حس می‌کنید و علائمی مثل خونریزی واژن، درد در شانه‌ها، تپش قلب و احساس خستگی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید و هرچه سریع‌تر خود را به بیمارستان برسانید. در مورد انقباضات هم هشیار باشید. اگر در طول هر یک ساعت، چهار انقباض حس می‌کنید، باز هم لازم است که با پزشک خود تماس بگیرید. توصیه می‌شود هر گونه درد شکمی در بارداری را با پزشک خود در میان بگذارید و برای رفع آن خودسرانه دارو یا دم‌نوش مصرف نکنید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری