«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

زمان سزارین چطور مشخص می‌شود؟

زمان زایمان سزارین را پزشکتان بر اساس وضعیت شما مشخص می‌کند.
در یک سزارین برنامه‌ریزی‌شده، پزشک با توجه به وضعیت سلامت مادر و جنین در طول بارداری تاریخی را برای سزارین مشخص می‌کند و در اواخر بارداری زمان دقیق مراجعه را به شما خواهد گفت. اما توصیه می‌شود که سزارین بعد از ۳۹ هفتگی جنین انجام شود.
در سزارین‌های برنامه‌ریزی‌نشده، ممکن است مادر قصد انجام سزارین را از قبل نداشته باشد اما مشکلاتی پیش بیاید که زایمان طبیعی را برای مادر و جنین خطرناک کند. به همین دلیل، پزشک برای حفظ سلامت مادر و جنین می‌تواند سزارین انجام دهد. شاید در اطراف شما افرادی باشند که می‌گویند من درد زایمان طبیعی را تحمل کردم اما در نهایت سزارین شدم. این افراد احتمالاً در روند زایمان طبیعی‌شان اتفاقی مانند کند شدن یا توقف روند زایمان طبیعی، زجر جنینی یا عوارض بند ناف پیش آمده که پزشکشان مجبور به سزارین شده است.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری