«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

در هفتۀ 20 بارداری هستم و حرکات جنین را حس نمی‌کنم، آیا مشکلی وجود دارد؟

معمولاً خیر. اما بهتر است در مراجعه به پزشکتان، این موضوع را با او در میان بگذارید. در بیشتر موارد، حرکات جنین از هفتۀ ۱۶ تا ۲۰ برای مادر باردار قابل تشخیص است. ممکن است در بارداری اول کمی طول بکشد تا حرکات جنین را حس کنید، اما معمولاً تا قبل از هفتۀ ۲۴، حس نکردن حرکات جنین نگران‌کننده نیست. اما اگر پس از هفتۀ ۲۵ همچنان حرکات جنین را حس نکردید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.

حس نکردن حرکات جنین ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال زمانی که جفت به جلوی رحم متصل است، مانع حس کردن حرکات جنین می‌شود. همچنین وجود لایه‌های چربی در شکم مادر نیز باعث می‌شود که مادر حرکات جنینش را به سختی حس کند. علاوه ‌بر این زمانی که پشت جنین به سمت جلوی رحم است نیز امکان دارد حرکات او را به سختی حس کنید. با مراجعۀ شما به پزشک، او وضعیت شما و جنینتان را بررسی می‌کند و نکات لازم در مورد حرکات جنین را به شما می‌گوید.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری