«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

در ماه رمضان نمی‌توانم در محل کار چیزی بخورم، آیا این برای وزن‌گیری خودم و جنین ضرر ندارد؟

بله. بدن شما و جنین به مواد مغذی احتیاج دارد و شما باید بتوانید در طول بارداری خود به مقدار لازم وزن اضافه کنید.

موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و از او بخواهید که غذاهایی که باعث می‌شود شما مدت زمان بیشتری را احساس سیری داشته باشید، به شما معرفی کند. همچنین موضوع بارداری خود را با رئیس خود در میان بگذارید و از او خواهش کنید که جایی را برای غذا خوردن شما در نظر بگیرد. اگر جایی در محل کار شما وجود ندارد که آنجا غذا بخورید، غذاهایی با خودتان ببرید که بوی زیادی ندارد و هنگامی که همکارانتان برای نماز رفته‌اند، آن را بخورید. پیشنهاد خوبی است که میان‌وعده‌هایی مثل گردو و کشمش، یا دیگر خشکبارها را در کیفتان داشته باشید و هر زمان که احساس گرسنگی کردید کمی از آنها را بخورید.

اگر نتوانید در بارداری درست تغذیه کنید و وزن‌گیری مناسب داشته باشید، ممکن است جنین شما دچار کم‌وزنی شود. همچنین خوب تغذیه نکردن مادر می‌تواند منجر به نرسیدن مواد مغذی ضروری به جنین شود و این موضوع رشد دستگاه‌های مختلف بدن او را تحت تأثیر قرار دهد. پس سعی کنید در ماه رمضان هم تغذیۀ مطلوب و متناسب بارداری را ادامه دهید. صبحانه را بیشتر از قبل میل کنید و حتماً ساعاتی که در محل کار هستید، آب و غذا بخورید. مطمئناً همکاران شما وضعیت شما را درک می‌کنند و از این موضوع ناراحت نخواهند شد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری