«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

در سونوگرافی من شریان نافی منفرد دیده شده، این به چه معناست؟

به این معناست که بند ناف جنین به جای سه رگ، دو رگ دارد.
یک بند ناف معمولی دارای سه رگ خونی است. دو رگ شریانی که وظیفۀ انتقال مواد زاید جنین به جفت را دارند و یک رگ وریدی که اکسیژن و مواد مغذی را از جفت به جنین می‌رسانند. معمولاً جنین‌هایی که بند ناف تک‌شریانی دارند، به صورت عادی زندگی می‌کنند و در آینده مشکلی نخواهند داشت.
اما از آنجا که احتمال نقص‌های مادرزادی مثل نارسایی قلب، مشکلات سیستم عصبی، دستگاه ادراری و همچنین ناهنجاری‌های کروموزومی هم وجود دارد، پزشک آزمایش‌هایی درخواست می‌کند تا این موارد را بررسی کند. اگر در سونوگرافی شما شریان نافی منفرد دیده شده است، احتمالاً پزشک برایتان سونوگرافی آنومالی، آمنیوسنتز یا اکوکاردیوگرافی قلب جنین را می‌نویسد تا از نبود هر گونه مشکل در جنین شما اطمینان یابد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری