«مادرشو» با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی متناسب، به زنان این سرزمین کمک می‌کند تا برای سلامت جسمی، روحی و باروری خود تلاش کنند و سلامت جنین و فرزندشان را حفظ کنند. با پیوستن به خانوادۀ مادرشو، اطلاعات متناسب با وضعیت سلامت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

امروز عضو شوید و ۳ ماه بیمه مجانی هدیه بگیرید

در دوران بارداری حداکثر چند بار در هفته می‌توانم رابطۀ جنسی داشته باشم؟

این موضوع را پزشک شما مشخص می‌کند.

در بارداری‌های معمولی و سالم، معمولاً داشتن رابطۀ جنسی محدودیت خاصی ندارد. اما در مواردی که سابقۀ سقط، زایمان زودرس، درمان حاملگی خارج از رحم وجود داشته باشد یا مادر دچار خونریزی، پارگی کیسۀ آب و جفت سرراهی باشد، به احتمال زیاد پزشک رابطۀ جنسی را برای او ممنوع می‌کند.

برخی زنان در بارداری نسبت به قبل میل جنسی بیشتری دارند. در نظر بعضی مردان نیز، همسر باردارشان جذاب‌تر از قبل است، بنابراین طبیعی است که هر دو به رابطۀ جنسی تمایل بیشتری داشته باشند. توصیه می‌شود رابطۀ جنسی را در دوران بارداری با احتیاط بیشتری انجام دهید. نسبت به بیماری‌های آمیزشی نیز بیشتر هشیار باشید و پوزیشن یا وضعیت‌هایی را انتخاب کنید که شکم شما از طریق همسرتان یا محیط تحت فشار قرار نمی‌گیرد.

سؤالات مشابه :

بارداری  تعیین جنسیت جنین دوران بارداری هفته شانزدهم بارداری روش نزديكي براي پسردار شدن هفته نوزدهم بارداری علائم بارداری پسر در ماه اول تغذیه در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری ماه اول بارداری بهترین زمان بارداری ماه سوم بارداری هفته 16 بارداری هفته 19 بارداری زن حامله در خواب هفته 16 بارداری و تشخیص جنسیت جنین در سه ماهگی تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول رابطه جنسی در بارداری مراقبت های بارداری تغذیه بارداری تعیین جنسیت در هفته نهم بارداری تغذیه در بارداری دیابت بارداری و رژیم غذایی غذاهای مفید در دوران بارداری غذاهای دوران بارداری مراقبت بارداری مراقبت های زمان بارداری اولین سونوگرافی در بارداری اولین سونوگرافی در بارداری